13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Tebrikler Pınar Öğretmen

cadde calısması


BW-HABER     Blumberg     13 Temmuz Çarşamba 19:30


Almanya’nın Baden bölgesi güneyinde yer alan şirin kasabası Blumberg’te düzenlenen “Blumberg Street Art”, ” Blumberg Sokak Sanatı”   festivaline Türk okulu  ” Barış” temalı resimle katıldı. Blumberg’te görev yapan Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe Dersi öğretmeni Pınar Potuk ve öğrencileri;   Esra Tandoğan, Emre Tandoğan, Muhammed Parlak başarılı çizimleri ile göz doldurdu. Pınar Potuk ve öğrencileri tarafından cadde üzerine çizilen , ince belli Türk çay bardağı, içerinde Rize çayı ile demlenmiş siyah çay ve barışın simgesi Beyaz Güvercin tarafından çaya bırakılan iki kesme şeker ile çayın tadı barıştadır mesajı verildi.

Festivalin ilk günü Taner Soysal tarafından çalıştırılan  Blumberg Okul Aile Birliği Halk Oyunları ekibi  Efe oyunu ile  sahne aldı. Büyük beğeni toplayan çocukların halk oyunu ardından kız öğrencilerin halk oyunu gösterisi sahne aldı. Blumberg kasabasının başarılı öğrtemeni Konyalı Pınar Potuk’u Blumberg belediye başkanı Markus Keller tarafından tebrik etti.

Türkçe dersi ve kültürü öğrtemeni Pınar Potuk,  çalışmaları ile Blumberg kasabasında göçmen ve Almanların kaynaşmasında önemli rol olnuyor.

Efe Oyunu


Halk Oyunu Blumberg


Barışın tadı