13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Teröre Karşı Eller Duaya Açıldı

 

KARLSRUHE / Yaşar SekbanIMG_6316

Paris’te meydana  gelen terör saldırıları sonucu hayatını kaybeden 128 kişi Karlsruhe ” Temel Hak Meydanı” ında anıldı. Karlsruhe İslam Çatı Kuruluşu tarafından organize edilen toplantıya Alman dernekleri, katolik ve protestan kiliselerinden katılım oldu.

IMG_6311

Derin dehşet ve üzüntü içerindeyiz diyerek sözlerine başlayan Catı Kuruluuşu yetkilileri, 120 den fazla insanın hayatının kaybettiği ve bir çok insanın yaralandığı olaydan dolayı üzüntü içinde olduklarını ifade etti. Karlsruheli müslümanların bu iğrenç saldırıyı kınadıkları ifade edilen açıklamada ” Kurbanların ailelerinin yerine kendimizi koyuyoruz ve öyle hissediyoruz.Daha önce Lübnan’da 40 dan fazla  ve Ankara’da 100 den fazla insanı, intihar bombacısıyla katledenler şimdi komşumuz Fransa’da benzeri bir eyme giriştiler. ” denildi. Çatı Kuruluşu bu terör olayları ile birlikte mültecilere ait binalarında yakılmaya başlandığını bunun toplumu ikiye böldüğünü ve teröristlerinde amacının bu olduğu belirtildi.

IMG_6343

Toplantıda Mesut Palancı, Rüştü Aslandur birer konuşma yaptılar. Konuşmacıların arasında katolik kilisesinden  dekan, bir Alman işadamı ve Alman öğrencide  yer aldı. Konuşmaların sonunda teröre karşı dua yapıldı.

IMG_6356