17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Tokat Milletvekili Karlsruhe’de

MİLLETVEKİLİ2


BW-HABER    Karlsruhe      Görüntülü haber


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Baden-Württemberg  CHP Eyalet Birliği başkanı Kazım Kaya ve eyalet yönetimi Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u ziyaret etti. Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ziyaret öncesi BW-News’e yaptığı özel açıklamada şunları söyledi, ” Almanya’da değerli hemşehrilerimizi, işadamlarımızı bu vesileyle ziyaret ediyoruz. Amacımız ülkemizin içinde bulunduğu zor ortamları paylaşmak birlikte yaşama kültürü noktasında ki zaafiyetleri ülkemizdeki  olumsuzlukları bunları insanların haketmediğini paylaşarak zor günler geçiren ülkemizin bir an önce ecdadımızın bize bıraktığı laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ettiği noktaya taşıma adına çalışma yapıyoruz. Ve ayrıca, son zamanlarda bildiğiniz tarihten gelen Türk-Alman dostluğuna gölge düşüren  bir anlayış bugünlerde burada biz bu noktada burada hemşehrilerimizin demokratik haklarını kullanarak tüm Alman birimlerini, parlamentosunu, komşularını  ciddi bir şekilde birer Türkiye Cumhuriyeti  yurttaşı olarak uyarmaları doğru bilgilendirme noktasında temaslarda bulunuyoruz. ” dedi.

MILLETVEKİLİ2

Kadim Durmaz 28 Mayıs günü Wiesloch’ta düzenlecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasına tüm vatandaşların katılmasını istedi.

Kadim Durmaz ve BW CHP teşkilatı Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ile görüşme yaptı. Başkonsolosluk merdivenlerinde karşıladığı Tokat Milletvekili ile vatandaşların karşılaştığı genel sorunlar ve çözümleri ele alındığı bildirildi.

Kadim Durmaz Mannheim DİTİB Camii’nde vatandaşlar ile buluştu. Burada atandaşlar ile sohbet eden Kadim Durmaz, başkan Bilal Dönmez’den camii ve dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.


mannheim camii