13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk aileye düğün öncesi şok !!!

BW-MANNHEİM
Türk Aileye düğün öncesi şok!!!

Almanya’nın Mannheim kentinde bulunan bir banka kasasına, düğün takısı için hazırlanmış altınlarını bırakan aile düğün haftası geldiğinde hayatlarının şokunu yaşadı. M.T ismindeki Türk anne kızı için altın satın aldı ve düğün hazırlıklarına başladı. Tüm birikimlerini altın takısına yatıran Türk aile, altınları düğün gününe kadar saklamanın en uygun yerin bir banka kasası olduğunu düşünerek, Mannheim kentinde tanınan bir bankaya ait kasa kiraladı. M.T Mannheim’da bankadan kiraladığı kasaya altınlarını bıraktı. Düğün arefesi altınları geri almak için geldiği bankaya imza atarak kasa bölümüne indi ve hayatının şokunu yaşadı.

Kasayı açtığında içerisine kendi elleriyle koyduğu altınlar yoktu. Hemen banka personeline durumu bildirdi. Banka çalışanı yönetim ile konuyu konuşacaklarını ve kasaya kimin indiğinin tesbit edileceğini ifade etti. Eve gelen M.T. ertesi gün konuyla ilgili bankadan herhangi bir haber gelmeyince, karakolun yolunu tuttu. Polise şikayette bulunan M.T. ye konunun banka ile birlikte araştırılacağı ifade edildi.Ancak yapılan araştırmadan bir netice çıkmadı.

Konu mahkemeye intikal etti. M.T bankadan zararının ödemesini istedi. Banka kasasına sahte imza ile inildiği tesbit edilirken, bankadan kasaya inenelerin görüntüsü istendi. Alman bankası aradan 3 ay geçtiği ve görüntülerin otomatik olarak silindiğini ifade etti.İlk mahkemeden sonuç alamayan Türk aile şimdi yeniden davaya hazırlanıyor.

M.T. vatandaşları banka kasalarına karşı uyarmayıda ihmal etmedi. Banka kasalarına dikkat edin…