13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Hava Yolları ‘ Take Off’

BW-HABER Stutgart

Almanya Kanatlarımın Altında, THY Stuttgart’tan gökyüzüne süzüldü…

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık üç aydır durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları yeniden başladı. Almanya’nın Stuttgart, Münih, Düsseldorf ve Berlin seferleri bu gün gerçekleştirildi. Almanya’nın Stuttgart Havalimanından İstanbul’a yapılan ilk seferde açılan dev Türk bayrağı terminalde alkışlarla karşılık buldu. THY çalışanları büyük bir sevinç ile başladıkları ilk iş gününde yolculardan da alkış aldılar.

İstanbul Havalimanı’nda yaklaşık 2 ay önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları yeniden başladı. Yeni normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran’da başlayan iç hat uçuşlarının ardından İstanbul Havalimanı’nda yurt dışı seferleri de belirli ülkeleri kapsayacak şekilde kademeli olarak yeniden açıldı.

‘ Ay Yıldız Gözkyüzünde’

İstanbul Havalimanı’nda yurt dışı uçuşları yeniden başladı. Bu kapsamda Türk Hava Yolları, Almanya, İngiltere ve Hollanda’ya İstanbul Havalimanı’ndan tarifeli seferler başlattı.

Tarifeli uçuşlar kapsamında ilk sefer saat 8.20’de Almanya’nın Düsseldorf kentine yapıldı.Ardından Stuttgart kentinden yapılan seferle normalleşmeye dönüldü.

sekban
Uçuş planı belli oldu…
Foto: Sekban