14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Haya Yolları Haziran ayında yine gökyüzünde…

sekban

Uçuş planı belli oldu... Foto: Sekban

BW-HABER

Uçak şirketleri tarafından sürekli ertelenmek zorunda kalan iç ve dış hat uçuşlar konusunda Türk Hava Yolları’ndan açıklama geldi. THY uçuşlarına Haziran ayının başlayacak. THY internet sitesinde Almanya- Türkiye arası uçuş tarihlerini Haziran ayının başı olarak Almanya, Haziran ortasına kadar hava sahasını uçuşlara kapatmış durumda.

Uçak seferleri ne zaman başlayacak ?

Koronavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak.

Almanya önemli uçuş merkezi

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

Almanya 14 Haziran tarihine kadar uzattığı seyahat uyarısı sebebiyle vatandaşların AB sınırları içinde tatil yapmalarını istiyor. Ancak AB bölgesinde bir çok ülke virüs nedeniyle zor günler yaşıyor.