18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkiye Sınırına Kadar Geldi

img-20161002-wa0005

3 Ekim’de Türkiye’ye Giriş Yapacak


BW-HABER    Haber Merkezi


Barış dostluk, kardeşlik için Türkiye’ye pedal çeviren, dünyaca ünlü  kick boks şampiyonumuz Gökhan Arslan, Almanya ve Türkiye arasında , barış, dostluk ve kardeşlik köprüsü kurmak için Alman serbest mali müşavir Möhl Christoph ile 2500 km İstanbul turunun sonuna yaklaştı . 26 Eylül Pazartesi günü Esslingen kentinden sabah 08:00’de başlayan ”Dostluk Turu” 4 Ekim Salı günü İstanbul’da tamamlanması planlanıyor. En zor etap olan Avurtuya’da ki zorlu dağ tırmanışının ardından Slovenya, Hırvatistan etaplarını bitirip Sırbistana oradan da Bulgaristan’a gelen Möhl ve Arslan, Türkiye sınırına ulaşmayı başardı. 3 Ekim 2016 Pazartesi sabah saatlerinde Türkiye’ye girmiş olacak Gökhan Arslan takipçilerine zorlu bisiklet yolculuğunu canlı olarak aktarıyor.

”Dünya’nın en güzel turu” sözü ile  Gökhan Arslan tarafından  adlandırılan Esslingen-İstanbul güzergahında 7 ülke 2 kıta geçilecek. 4 kez dünya kick boks şampiyonu olan, yüzlerce öğrenci yetiştiren Türkiye’nin Almanya’da ki gururu Gökhan Arslan, Alman -Türk dostluğunun tarihi gerekçeleri olduğunu söylüyor. Stuttgart Belediyesinden alınan Alman bayrağının yanında, spora ve sporcuya büyük önem veren Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’yı ziyaret eden ve İstanbul Alman Başkonsolosluğuna iletilmek üzere Türk bayrağını alan milli gururumuz Gökhan Arslan, aldığı bayrağın hakkını verceğini ve Alman Başkonsolosluğuna ileterek Türk-Alman dostluğuna katkıda bulunacağını söyledi.

 

Gürkan Avcı’da dostluk için pedal çevirecek olan Möhl Christoph ve Gökhan Arslan’a teşekkür ederek, Türk – Alman dostluğunun tarihi geçmişi olduğunu ve Türk bayrağının İstanbul Başkonsolosluğuna iletilmesinin önemli olduğunu söyledi. Gökhan Arslan,  Stuttgart Belediyesinden alınan Alman bayrağının İstanbul Kartal Belediyesine verileceğini açıkladı. Esslingen Belediyesinden alınan Alman Bayrağı’da Bursa Yıldırım Belediyesine teslim edilecek.

İstanbul’a ilk defa bisiklet ile gidecek olan Möhl Christoph’un Türkiye’ye defalarca uçak ile gitmek istediği ancak olumsuz olaylardan dolayı sürekli tehir ettiği ortaya çıktı. Möhl Christoph konu ile ilgili olarak tebessüm ederek yaptığı açıklamada ” İstanbul’a defalarca gitmek istedim, şimdi bisiklet ile gideceğim. Birinci Dünya savaşında birlikte olmuş iki halkın dostluğunun devam etmesi en büyük arzum.” dedi.

Terör saldırılarından dolayı Türk halkına başsağlığıda dileyen Möhl Christoph, şimdiden bisiklet turunun çok büyük ilgi gördüğünü belirterek, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya teşekkür etti. 26 Eylül’de başlayan  dostluk turu güzergahı  Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Türkiye olarak belirlendi.

img-20161002-wa0004