03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkiye’ye Girdiğimizde Derin Bir Nefes Aldık

img_9644


BW-HABER     Karlsruhe  19 Ekim 2016 Çarşamba


Türkiye Güvensiz Bir Ülke Kampanyasına Darbe Vurdular.

Türkiye Avrupa’nın En Güvenilir Ülkeleri Sıralamasında Üst Sırada

Almanya-Türkiye arasındaki dostluğun gelişmesine yardımcı olan, katkıda bulunan, Dünya Kick Boks Şampiyonumuz Gökhan Arslan ve Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph ”Hizmet Ödülü’ ne layık görüldü. Törene Gökhan Arslan’ın eşi Meliha Arslan’da katıldı.

Barış, dostluk, kardeşlik için Türkiye’ye pedal çevirdiler. Dünyaca ünlü  Kick Boks Şampiyonumuz Gökhan Arslan, Almanya ve Türkiye arasında, barış, dostluk ve kardeşlik köprüsü kurmak için Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph ile 2500 km pedal çevirerek İstanbul’a ulaştılar. 26 Eylül Pazartesi günü Esslingen kentinden sabah 08:00’de başlayan olan ”Barış ve Dostluk İçin Pedal” 4 Ekim Salı günü İstanbul, ardından da 5 Ekim’de Bursa Yıldırım Belediyesine ulaşılarak tamamlandı.

Almanya ve Türkiye Aynı Kaderi Paylaştı

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Türkiye’ye dostluk için pedal çeviren iki sporcuyu makamında ağırladı. Türkiye ve Almanya arasında ki dostluğa yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek hizmet belgesi veren, Gürkan Avcı, Almanya ve Türkiye arasındaki tarihi bağlara dikkat çekti. ”Birinci Dünya Savaşında aynı kaderi paylaşmış iki büyük gücün dostluklarının ilerlemesi için yapılan bu güzel çalışmaya, desteklemek bizlerin görevidir. 2500 km yi bisiklet ile kateden iki sporcumuza başarılarından dolayı, Türkiye ve Almanya dostluğuna yaptıkları katkılardan dolayı,  teşekkür ederim.” dedi

Dostluk Pekişecek

”Bu yolculuğunuzun hem Türkiye’de, hemde Almanya’da çok olumlu yansımaları oldu. Bu ziyaretiniz çok ilgi çekici oldu. Umarım mesajları gereken makamlar almıştır. Hem Alman  hem de Türk medyasına yansıyan olumlu haberler iki ülkenin dostluğunu pekiştirecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Hala Çorba Parası İsteniyor.

Gökhan Arslan 2500 km süren bisiklet yolculuğunun belgesel olarak Tv lere yayınlanması konusunda çalışmaları olduğunu ve buradan elde edilinecek gelirler ile özürlüler için araba alınacağını söyledi.

Gökhan Arslan bisiklet ile Avusturya’yı terkedene kadar oldukça engebeli yollardan gittiklerini Slovenya’ya girdiklerinde yolların daha düz olduğunu ve sorunsuz rahat bir yolculuk  geçirdiklerini söyledi. Gökhan Arslan yolda sorunlar ile karşılaşmazken, gümrüklerde özellikle Bulgaristan’da gümrüğünde  hala ünlü ” Çorba Parası” nın istendiğine dikkat çekti. Gökhan Arslan, Türkiye’nin daha güvenli bir ülke olduğunu ve tüm yolların Avrupa standartının üzerinde olduğu değerlendirmesini yaptı. Gökhan Arslan gelecek sene Stuttgart kentinden Erzincan’a kadar kardeşlik için pedal çevireceklerini söyledi. ” Möhl Christoph ilk defa Türkiye’ye geldi, üstelik bisiklet ile biz şunu gösterdik; Türkiye güvenli bir ülke, huzurlu bir ülke. Almanya ve Türkiye iyi bir müttefik ve ekonomik olarakta ortak ülke bu böyle devam etmeli. İki ülke Avrupa’nın ve dünyanın barış garantisidir.”

”Gürkan Avcı bize sahip çıkarak, Türkiye için yaptığımız bu güzel hizmette pay sahibi oldu. Kendisi bizi yüreklendirdi. Bursa Yıldırım Belediye Başkanımızın selamı var, kendisine ilettik.

Türkiye Gümrüğüne Girince Rahat Bir Nefes Aldım

Möhl Christoph’ta yol boyunca karşılaştığı zorluklardan bahsederken, Bulgaristan sınırını geçtiklerinde, ‘ Rahat bir nefes aldım. Gerçekten herşey çok zordu. Türkiye’de Lüleburgaz’da bizi farklı partilerden oluşan onlarca araç ve bisikletler ile kaşıladılar. Gözlerime inanamadım, çok iyi ağırlandık ve güzel dostluklar kurdum.”

”Bize Türkiye böyle anlatılmadı. Çok kötü anlatıldı. Açıkçası bende bir kaç kez gitmek istedim ama olmadı. Türkiye güvensiz ve tehlikeli dediler, ancak Türkiye’ye girdiğimde tehlikenin bittiğini gördüm. Çok harika arkadşlıklarım oldu. Her gittiğimiz yerde inanılmaz karşılandık. Misafirperverlikleri bir harikaydı.”

Türkiye Güvenli, Yine Gideceğim.

”Türkiye’ye yine gideceğim . Türkiye güvenli ve huzurlu, şimdiki hedefimiz Gökhan ile birlikte kardeşlik üzerine olacak ve Türkiye’nin daha doğusana gideceğiz. İnsanların burada birdirleri ile ilişkileri çok güzel. Birine giderken çok önce randevu almıyorsun herhangi bir saatte herkes birbirine gidebiliyor. Çok güzel bir aile hayatı var. Türkiye güvensiz haberleri doğru değil. Alman arkadaşlarım kendileri gidip görmeli. Alman TV kanallarında bu konuları anlatacağım.”

Dünyanın En Güzel Turu

”Dünya’nın en güzel turu” sözü ile  adlandılan bisiklet yolculuğu için Gökhan Arslan ” Esslingen-İstanbul- Bursa güzergahında  7 ülke 2 kıta geçtim, bu ziyareti bisiklet ile yaparak Türkiye’nin güvenilir ve gezilmesi gereken dünya zenginliği olduğunu gösterdim.” açıklamasında bulundu.  4 kez dünya kick boks şampiyonu olan, yüzlerce öğrenci yetiştiren Türkiye’nin Almanya’da ki gururu Gökhan Arslan, Alman -Türk dostluğunun tarihi gerekçeleri olduğunu söylüyor.

Möhl Christoph, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya ”Dostluk ve Barışa Pedal” yolculuğun en önemli iki fotoğrafını bulunduğu tablo, hediye etti. Tablonun kenar çerçevesi Türk ve Alman Bayraklarından oluşuyor. Gürkan Avcı’da sporcu aktivistlere, her iki ülkenin dostluk ve barışına yaptıkları üstün gayret ve çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi verdi.

Alman TV Kanallarında Milyarlık Reklam Yapıldı

Türkiye’nin güvenli bir ülke  olmadığı yönünde Almanya’da yapılan kampanyaya ağır bir darbe vuran ve bir çok Alman TV kanalında bisiklet ile Türkiye’de seyahatin güvenli olduğu, OHAL durumunun ise temel hak ve özgürlükleri kısıtlamadığının isbatı ” Dostluk ve Barışa Pedal” etkinliği Türk medyasından gerekli ilgiyi göremedi. Alman kanallarında yapılan milyarlık reklamı kaçıran Türk medyası henüz yeni harekete geçti.

img_9617


img_9625


img_9567


img_9584


img_9583