25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

UID’den Geleneksel İftar Yemeği

UID’den Geleneksel İftar Yemeği

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Baden Bölge Başkanlığı Geleneksel İftar Programı’nı gerçekleştirdi. Karlsruhe DİVA Event Salonda gerçekleştirilen iftar sofrası buluşmasında UID Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan bir konuşma yaptı. Başkan Alkan, misafirlerine hoşegeldiniz diyerek başladığı konuşmasında , Almanya’da sağlanan birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Yüzyılın felaketinde hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet dileyen Başkan Muhlis Alkan, konuşmasına şöyle devam etti, ‘ Yüce Rabbim bu yüzel Ramazan ayında sizlerle biraraya gelmeyi nasip etti. Hamdolsun.Bu doğrultuda mübarek ay, affın hataların farkına varmamız sonucunda, af dileklerimizin ibadetlerimizin kabul olacağı mübarek ayda oruçlarımızın, hayır ve hasanetlerimizin makbul olacağı bir ay hepimizin için bereketli hayırlı olsun.’

UID Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gökalp‘de konuşmasında; devletin her daim vatandaşının yanında yer aldığını, yüzyılın felaketinin yaşandığı 10 ilde, felaketin ilk anlarında devletin harekete geçerek vatandaşının yanında yer aldığını ifade etti. Gökalp, deprem bölgesinde devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla yer aldığını sözlerine ekledi.

UID Württemberg Bölge Başkanı Mehmet Sağanak’ta yaptı konuşmada yurtdışında faaliyette bulunan stk temsilcilerin ülke özlem ve çalışmalarına vurgu yaparak, ‘Gönlünde Türkiye bayrağı dalgalandıran sevgili gençleri karşımda görüyorum. Bu yeni süreçte bayrağımızı daha bir azim ve şevk ile dalgalandırma zamanı geldi.’ dedi.

UID Baden İftar programında UID Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Döğer ve Karlsruhe UID Başkanı Fatih Azal’da hazır bulundu.İftar programına UID Baden teşkilatlarının yanısıra vatandaşlarda katıldı.

Yapılan dualar sonrası iftarlar açıldı, ikramlar yapıldı. İftar sonrası misafir ve katılımcılar, tanışma fırsatı buldular, bol bol sohbet ettiler.