18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

United Karlsruhe Basketball Başardı

BW-HABER Almanya Karlsruhe – 15 Mart 2019

Almanya’nın Karlsruhe kentinde 4 yıldır faaliyetini sürdüren Avrupa’nın tek Türkçe basketbol projesi ” United Karlsruhe Basketball” ı Karlsruhe Belediye Başkan Yardımcısı Martin Lenz ziyaret etti. Spor, kültür ve okul dan sorumlu olan Belediye Başkan Yardımcısı Martin Lenz, United Karlsruhe Basketball’ın çalışmlarını yakından izledi ve bilgi aldı.

Martin Lenz bir süre çalışmaları izleyerek şunları ifade etti, ” Çok güzel bir çalışma, dikkatimi çekti çocuklar kendi aralarında çok iyi anlaşıp, hiç bir ebeveyn veya antrenöre ihtiyaç duymadan kendi başlarına uyum içinde oynayabiliyor. Ayrıca basketbol oynarken yenilen tarafın yüzündeki tebessüm ve başarı için verdiği azimli çalışma sürekli devam ediyor. Bu projeyi başarılı buldum. Güzel bir amaç için yapılıyor ve hedefe doğruda gidiyorsunuz.”

Martin Lenz basketbol öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet etti. Öğrenciler soruları arasında belediye başkan yardımcılığının zor olup olmadığını sordu. Basketbol öğrencilerinin isteği üzerine 7,5 metreden attığı basket topunun hedefini bulup sepetten geçmesi üzerinde salonda büyük alkış koptu.

Ziyaret sonunda Martin Lenz’e antrenör Yaşar Sekban takımın tişörtünü ve fincan kupasını hediye etti. Lenz çalışmalarda başarı diledi.

Karlsruhe kentinde Erich Kästner okulu spor salonunda çalışmalarını sürdüren United Karlsruhe Basketball’da 34 öğrenci basketbol ve mas güreşi sporuna aktif olarak katılıyor. Avrupa’nın tek ve ilk Türkçe basketbol projesi olması hasebiyle örnek gösterilen projeye, özel çocuklarda katılıyor. United Karlsruhe Basketball 2 defa ödül kazanarak başarısını resmileştirdi.