30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Üniversite Öğrencileri ‘Nostalji Konseri’ ile Türk Müziğinin Ustalarını Anıyor!

img_2050


BW-HABER

Karlsruhe 22 Ocak 2017  Foto: Yaşar Sekban 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı hamiliğinde, Berlin Büyükelçiliği ve Karlsruhe Başkonsolosluğu’nun güçlü destekleriyle T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından 2015 yılı Ekim ayı itibariyle başlatılan “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür ve eğitim kampanyası müzik alanında da hayata geçirdiği korolar, enstrüman kursları ve konser etkinlikleriyle faaliyetlerini devam ettiriyor.

 Türk müziğinin özellikle Almanya’daki çocuk ve gençlerimizin dil ve kültür öğrenimi için en efektif eğitim aracı olma işlevselliği esas alınarak müziğin gücünden, etkisinden ve katkısından yararlanmaya azami derecede önem veren Ataşeliğimiz gurbetteki insanlarımızın kültürel kimliğinin ve kişiliğinin oluşmasında, korunma ve geliştirilmesinde korolar, konserler, enstrüman kurslarından oluşan hizmetlerini sürdürüyor.

Ataşeliğimizin himaye ve koordinasyonunda KATÖD (Karlsruhe Türk Üniversite Öğrenileri Derneği) ila Karlsruhe Türk Müziği Derneği (KTMD) işbirliğiyle 32 kişiden oluşan koromuz Şef Ahmet Ceylan mihmandarlığında üniversite öğrencilerinin ve vatandaşlarımızın iştirakiyle takribi bir buçuk yıl süren yoğun çalışmaları görücüye çıkıyor.

Geçmişten günümüze Türk Halk, Sanat ve Pop Müziğimizden Zeki Müren, Barış Manço, Cem Karaca, Adnan Şenses, Müslüm Gürses, Tanju Okan gibi merhum lakin unutulmaz sanatçılarımızın 28 en nadide eserinin yer aldığı, beraber ve solo şarkıların seslendirileceği ‘Nostalji Gecesi’ne tüm vatandaşlarımız davetli olup, rezervasyon için Ataşeliğimizi arayabilirsiniz.

 Ne zaman : 4 Şubat Cumartesi 2017 /      Nerede : IBZ Kaiseralle 12d 76135 Karlsruhe /

Resevasyon Karlsruhe Eğitim Ataşeliği