24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Unutmadık, unutamayız… Yardımlar devam edecek…

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe Türk Kadınları Derneği, unutmadık unutmayacağız dedi ve deprem bölgesine yardımlara devam edileceği açıklamasını yaptı. 6 Şubat 2023’te merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleşen deprem hepimizde derin üzüntü boğdu.Deprem sonrası milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayarak dünya çapında başlatılan yardım kampanlayaları ile acıyı paylaştık.Yardımların en öenmli ayağı Almanya oldu.

Karlsruhe Türk Kadınları Derneği Mayıs ayında düzenlenecek etkinlikte satılmak üzere el işleri örgü malzemelerini şimdiden hazırlamaya başladı.KTKD tarafından açılan örgü kursuna katılan kursiyerler, hem el işleri örgüleri öğreniyorlar hem de geliri yardım kuruluşu AFAD’a teslim edilmek üzere el becerileri ürünlerini satış için hazırlıyorlar.

Karlsruhe Türk Kadınları Derneği Başkanı Mine Kılıçer yaptığı açıklamada, el becerilerini geliştirmek istediklerini söyleyerek şunları ifade etti, ‘ Anadolu’da el becerisinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliriz. Unutulmaması gerektiğini düşünüyorum.Beceri kazanmak ve sonuçta ortaya çıkan ürünleri satarak gelirini yardım amaçlı deprem bölgesine göndermek istiyoruz. Tüm hanımlara, genç kızlarımıza bu kursumuz açıktır. Karlsruhe IBZ binası Kaiseralle 12 d ikinci katta bulunan kendimize ait yerimizde hepinizi bekliyoruz. ‘