21/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Vergi Kimlik Numarasını Bildirin

Vegi Numarası Bildiriminde Hedef Dolandırıcılar

IMG_6330

İş Ajansından yapılan açıklamada; Vergi numarası bildiirimi için paniğin gereksiz olduğu, bildirmeyenlerin 2016 yılı başında da bildirebileceği açıklandı.

Vergi kimlik numarasını (Steuer-Identifikationsnummer) henüz bildirmeyene de çocuk parası  2016 yılında ödenmeye devam edecek. İş Ajansı tarafından gönderilen basın açıklaması, eksik bilgi ile basın kuruluşlarına gönderilince, çocuk parası 01.01.2016 tarihinden sonra vergi kimlik numarasının bildirmeyenlere çocuk parası ödenmeyecek sonucu çıktı. Aile kasası ikinci basın biildirgesinde ödemelerin normal olarak devam edeceği, kimlk numaralarının Ocak ayında da bildirilebileceği açıklamasında bulundu.

Almanya’da gelecek yıldan itibaren çocuk parası alan aileleri çok önemli bir değişiklik bekliyor. Yapılan son değişiklik ile anne babaların 1 Ocak 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları aile kasasına vergi numaralarını göndermeleri gerekiyor.

İş Ajansından gönderilen metin şöyle ;

Almanya’da 1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni düzenlemeye göre, halen çocuk parası alan ya da ilk kez başvuruda bulunacak olan ailelerin bu tarihe kadar vergi numaralarını (Steuer-Identifikationsnummer) bağlı oldukları aile kasasına (Familienkasse) göndermiş olmaları gerekiyor.

Bu kapsamda çocuk parası bağlanacak çocukların ve başvuruyu yapacak olan ebeveynin vergi numaralarının ilgili aile kasasına iletilmesi gerekiyor. Yürürlüğe girecek olan bu yeni düzenlemeyle, çocuklara “çifte çocuk parası” ödenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor. .

2016 yılında vergi numarasının bildirmeyenlere yazılı bildiri gelecek. İş Ajansı bu işlemlerden dolayı paniğe dolandırıcıların kapılmasını istedi.