Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ile Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği koordinasyonunda başlatılan ‘Haydi, Türkçe Konuş Benimle’ kampanyasi meyvelerini vermeye başladı.
Almanya Baden Güney bölgesinde açılan yeni sınıflar ile Singen, Tuttlingen, Blumberg’te Türkçe dersine katılan öğrenci sayısında ki artışa, Karlsruhe’de açılan 4 yeni okulda eklendi. Velilerin istekleri üzerine açılan Türkçe sınıflarına başvurular başladı.
Daha fazlası
SUNLİGHT FESTİVAL, OKUL AİLE BİRLİĞİ 50 İNCİ YILINI KUTLADI
Karlsruhe Eğitim Bölgesi Bilgi Yarışması Düzenlendi
Tatil hediyesi Karlsruhe Eğitim Ataşeliği’nden…