24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yeni Yıl Kutlamaları Olaysız Geçti

BW-HABER

Karlsruhe 1 Ocak 2018 


Karlsruhe’de Yılbaşı kutlamaları başlamadan 18:30 sıralarında Karlsruhe Polisi güvenlik önlemlerini aldı. Sabah saat 06:00 ya kadar 300 polis ile güvenliği sağlayan Karlsruhe Polisi, yılbaşı gecesi sabaha karşı 536 yerde görev aldı. Bunlar arasında; 45 rahatsızlık verilmesi sebebiyle polisten yardım istenirken, 24 yaralanma olayı meydana geldi. 5 hızsızlık olayına müdahale eden Karlsruhe Polisi,  14 ayrı silah ve patlayıcı kanuna muhalif duruma müdahale etti. Karlsruhe polisi, kutlama alanlarıdan 56 kişiye uzaklaştırma cezası verdi. Alkol duvarını geçenlerin olduğu gecede  önemli bir olay veya herhangi bir taciz olayınada rastlanmadı. 

Karlsruhe kent merkezine akşam saatlerinde  toplanmaya başlayan kalabalık, gece yarısına doğru 4 bine çıktı. Saray meydanında toplanan kişilerden 800 kadar kişinin göçmen erkek olduğunu bildiren Karlsruhe Polisi, alkol duvarını aşan, agresiv hareketler yapan ve vatandaşların üzerine havai fişek atan bir grup alandan çıkarılarak gözaltına alındı. Gece 01:30 da kalabalık dağıldı. Karlsruhe ciddi bir olay çıkmazken, Durlach’ta bir kaç küçük yangının dışında büyük bir olay olmadı. Durlach’ta meydana gelen yangınlarda  toplam hasar 60 bin Avro olarak belirlendi. 

Pforzheim kentinde de yeni yıl kutlamaları sakin geçti. Kutlamalarda taşkınlık yapan küçük bir grup gözaltı yapıldı. Bir kaç küçük yangın dışında Pfrozheim geceyi sakin geçirdi. 15 yaşındaki genç Mühlacker’de elinde patlayan fişekten dolayı yaralandı. 

Calw kentinde 300 kişilik grup kent merkezinde kutlama yaptı. Grup gece geç saatlerde olaysız dağıldı.