14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yine Şüpheli Mektup… Aynı Merkezden mi?

Konsolosluklara şüpheli mektup gelmeye devam ediyor

Avrupalı Türkler Anayasa değişikliği için sandık başına gittiği saatlerde, Türkiye’nin Almanya’daki temsilciliklerine içinde şüpheli toz madde bulunan mektuplar gönderilmeye başladı. 11 Nisan Salı günü Karlsruhe Başkonsolosluğuna gönderilen mektup zarfı içindeki sarı toz güvenlik tarafından fark edildi. 

 

BW-HABER

Karlsruhe 12 Nisan 2017


Konsolosluklara şüpheli mektup​​

Mainz, Hannover,  Hamburg, Frankfurt ve Essen  konsolosluklarına gönderilen şüpheli mektuplardan sonra 11 Nisan Salı günü ir şpheli mektupta Karlsruhe Başkonsolsoluğuna gönderildi. Güvenlik tarafından fark edilen zarftaki yabancı cisimin yapılan incelemelerde zararlı bir madde içermedikleri tespit edildi. 

Karlsuhe Başkonsolosluğuna Kriminal daireden polisler gelirken, olası bir duruma karşı, profesyonel itfaiye ve ambulansta hazır bekletildi. 
Polis kaynakları gelen şüpheli mektupların üzerindeki yazı karakteri ve parmak izlerinin mektupların aynı merkezden çıktığı şüphesini doğurduğunu ifade ediyor.

Hedef referandum mu? 

Geçtiğimiz hafta Almanya’da düzenlenen anayasa değişikliği için sandığa giden Avrupalı Türklere yönelik asılsız haberler yapılmıştı. Avrupalı Türkler tüm olumsuzluklara rağmen seçimlere yüksek katılım sağlayarak,  temsilciliklerimizin önünde yoğun kuyruklar oluşturmuştu.

Konsolosluk çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.