12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

1 Kasım Seçimlerine Hazır

Seçime Katıl, Demokrasiye Sahip Çık…

secım

1 Kasım 2015 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Karlsruhe Başkonsolosluğu görev bölgesinde yaşayan ve “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”nde kayıtlı olan vatandaşlar 8-25 Ekim 2015 tarihleri arasında saat 10 ila 19 arasında Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda oylarını  kullanabilecekler…

Kayıtlı mısınız?

Oy kullanmak isteyenler , Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol edebilirler.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunan vatandaşlar T.C. Kimlik
Numaralarını belirten nüfus cüzdanları veya pasaportları ile yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde oylarını kullanabilecekler.

seçim02

Park Sorunu Var mı?

Oy kullanma yeri olan Karlsruhe Başkonsolosluğuna araçları ile gelecek vatandaşlar, park etme kurallarına uyması, çevrede oturan Alman dostlarımız açısından önemli. Bu nedenle Başkonsolosluk çevresinde bulunan uygun yerlere park edilirken gerekli özen gösterilmeli.

Striederstr, Mannheimerstr.Thedor-Rebockstr, Berckmüllerstr., Ost Ring Mezarlık tarafı, Rintheimer Hauptstr den girilebilen park yeri ve cadde üstü… park edilebilecek başlıca caddeler. Karlsruhe Başkonsolosluğu önünde ki mevcut park yerleri ücretli park yerleridir. Alış veriş yerlerine ait olan park alanlarında ihtiyacınız olan yiyecek veya diğer ürürleri aldığınızda iki saat park yerinden faydalanabilirsiniz. Başkonsolosluğa tramvay ulaşımı oldukça rahat ve pratik.

Oylarınızı hafta içi kullanmaya özen gösterin. Hafta sonları uzaklardan otobüsler ile gelecek olanları düşünerek hafta içi kullanmak sizin için avantajlı olacak. Bu seçimdede daha önce olduğu gibi telefon kamera ve benzeri araçlar ile oy kullanma kabinine girmek yasak. Seçim alanından fotoğraf  alınmamsı konusunda uyarıcı yazılar şimdiden asıldı.Oylarını kullanan vatandaşlar seçim alannı terketmeleri gerekiyor.

Yaşlı ve yürüme zorluğu çeken vatandaşlar için her türlü önlem geçen seçimde olduğu gibi alındı..

seçim03