24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gönül Kapıları Açıldı.

dmk01

Aslandur ‘ Konuşarak sorunları çözüyoruz’

Yaşar Sekban / Karlsruhe

Tüm Almanya’da 3 Ekim tarihinde dini dernekler tarafından organize edilen ‘Camii Açık Kapı Günü’  Karlsruhe’de  Alman misafirlerine ‘Hoşgeldiniz ‘ dedi.

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Almanca Konuşan Müslümanlar Derneği (DMK) farklı bir ‘ Camii Açık Kapı Günü ‘  düzenledi. Kaiseralle 111 de bulunan yeni mütevazi yerinde DMK İslam Dini ve kendi  çalışmaları hakkında bilgi vermek  için gönül kapılarını açtı.

Farklı dinlerden insanların katıldığı günde, DMK başkanı Rüştü Aslandur, DMK ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Rüştü Aslandur yaptığı açıklamada ‘ Öncelikli hedefimiz  çevremiz ile iyi geçinmek, komşular ile iyi geçinmek, arkadaşlık kurmak, sorunları konuşmak ve bu amaç ile bir araya gelmek. DMK nın kuruluş amaçlarından bir taneside gayr-i müslimler ile diyaloğa girmek, projeler geliştirmek ve aynı zamanda bu yolda gençleri eğitmek. ’

dmk02

Sadece bu gün ile sınırlı olmadıklarını söyleyen Aslandur, komşularımızı belli zamanlarda davet edip konuşuyoruz dedi. Aslandur ‘ Camii Açık Kapı Günü’ dolayısı ile farklı konumdan bir çok insanın katıldığını ve belirlenen hedeflere ulaştılarını söyledi.

Rüştü Aslandur tarafından verilen bilgilerden sonra düzenlenen program ikramlar ile bitti. DMK kuruluşu Karlsruhe’de projelendirdikleri ‘ Dinler Bahçesi ‘ ile dikkatleri çekti.