24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ankara’dan Selam Var


BW-HABER    Karlsruhe


Almanya Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu’nun Ankara’dan Ramazan Bayramı Mesajı

“Değerli vatandaşlarım,

İslam dünyasının bir yıl içerisindeki en kutsal dönemi sayılan Ramazan ayının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu yıl da Ramazan ayını en özel manevi duygularımızla geçirdik, iftar sofralarımızda biraraya geldik, bizleri birbirimize kenetleyen ortak duygularımızın ve değer yargılarımızın bir kere daha farkına vardık.

Bu özel dönemi, önümüzdeki yıl tekrar erişmek ümidiyle geride bıraktık. Ancak, merhamet ayı olan Ramazan ayının bütün İslam aleminde aynı coşkuyla idrak edilemediğine maalesef üzülerek şahit olduk. Bu vesileyle, İstanbul’da ve yakın coğrafyamızda son dönemde yaşanan elim terör saldırılarını şiddetle lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bayramların, hoşgörü ve saygı anlayışı temelinde birlikte yaşama kültürümüzü güçlendirmek, büyüklerimizi hatırlamak, küçüklerimizi sevindirmek ve dargınlıkları sona erdirmek açısından önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum.

Bu düşüncelerle, Almanya’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın, Türk dünyası ve İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, Bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini Allah’tan temenni ediyorum.

Ankara’dan en kalbi selam ve sevgilerimle,
H. Avni Karslıoğlu
Büyükelçi”

T.C. Berlin Büyükelçiliği / Türkische Botschaft Berlins Foto.