18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Avrupa’nın Kalbi Burada Atacak !!!

BW-HABER

Karlsruhe 10 Temmuz 2017


Avrupa’nın Kalbi Rastatt’a Atacak !!!

Geçtiğimiz yıl yaşanan hain darbe girişimi sonucu 249 vatandaşımız şehit olmuş, yüzlerce kişide yaralanmıştı. Darbe ve işgal gişiminin birinci yılında Karlsruhe’de merkezi bulunun Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Rastatt kentinde bir anma gecesi düzenleyecek. ASİP genel başkanı Sedat Demir’in  Mayıs ayında  camilerden sela okunması talebi karşılık buldu. Sedat Demir, Türkiye’de tüm camilerde sela okunacağı gibi Avrupa’da da duyarlı camilerde sela okunacağını söyledi. 

Rastatt kentinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler gecesine başta  Türkiye olmak üzere  de çok sayıda davetli katılacak.  Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu (ASİP)’in düzenleyeceği anma programına Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner, tarihçi yazar Adem Taflan, hain darbe gecesi tankların önüne yatarak   durduran  Metin Doğan  ve  Ömer Faruk Belviranlı yer alacak.

 ASİP Genel Başkanı  Sedat Demir  zor bir süreçten geçerek yapılan organizasyonda emeği olanlara cesaretlerinden dolayı teşekkür etti. “Hainler  tarafından yapılan hain darbe girişimi milletimizin tarihe geçen direnişiyle engellendi. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucu 249 vatandaşımız şehit edilirken, binlerce vatandaşımızda gazi oldu. Vatandaşlarımızın tarihi direnişi karşısında insanlık ve demokrasi düşmanları bir kez daha kaybetti. Milletimiz demokrasiden vazgeçmedi. Asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından düzenlenen darbe girişiminin faturası bizlere ağır oldu. Bundan sonra vatanımıza, milletimize, demokrasimize sahip çıkacağız. Rastatt kentinde 15 Temmuz Cumartesi düzenlenecek şehitleri anma, demokrasiye sahip çıkma gecesine tüm halkımız davetlidir. ” 

15 temmuz Demokrasiye sahip çıkma ve şehitleri anma gecesi Rauntalerstr. 55 76437 Rastatt adresinde  saat 16:00 da başlayacak.