24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bayram Geleneği Bozulmadı

IMG_5847


BW-HABER    Karlsruhe Durlach


DİTİB ‘te BAYRAMLAŞMA

Almanya’nın Karlsruhe kentinde DİTİB’e bağlı Durlach Fatih Camii bayram yemeği ikram etti. Kurban Bayramı dolayısıyla Fatih Camii’de düzenlenen geleneksel bayram yemeğinde bir araya gelen vatandaşlar, bayramlaşma imkanı buldular.

Bayramlar kardeşliğin, birlikteliğin artığı ve paylaşıldığı zamandır diye sözlerine başlayan Durlach Camii din görevlisi Salim Üzülmez, ” Durlach Camii’sinin her sene böyle bir yemek ile vatandaşlarımızı bir araya getirdiği için yönetimi tebrik ediyorum. Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bundan sonrada hayırlı hizmetlere birlikte devam edeceğiz. Ben de sizden bu anlamda, hizmetlerimiz için dua ve desteklerinizi bekliyorum. Din alanında en iyi hizmetleri gerçekleştireceğim.” dedi.

IMG_5839

Ettlingen din görevlisi Serkan Şimşek’ de yaptığı konuşmada ülkemizin terör konuusnda zor günler geçirirken vatandaşlarımızın burada bir araya gelmesi önemli, sevgi ve kardeşliğin birlikte bir anlamı var, dedi.

Coşkun Kalaz’da yaptığı konuşmada amacımız birlik ve beraberlik içirisinde bayramlaşma programı yapmaktır, diyerek katılan vatandaşlara teşekkür etti. Konuşmaların ardından bayramlaşma merasimi düzenledi. Durlach DİTİB Fatih Camii Kadın Kolları tarafından hazırlanan kurban eti menülü yemekler ikram edildi.

IMG_5865


IMG_5861


IMG_5859


IMG_5832