13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bir Dava Adamı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Bir Dava Adamı Olarak Mehmet Akif Ersoy

istiklal marsi01


BW-HABER  Wiesloch


 

13 Mart 2016 tarihinde Wiesloch Ditib camisinde “Bir dava adamı olarak Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Istiklal Marşı’nın Kabulü ” adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, Wiesloch Türk Okul Aile Birliği yönetimi, St.Leon Rot Türk Okul Aile Birliği , veliler, öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu Walldorf Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Tülay Akyüz’ün üstlendiği programda, St.Leon Rot Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Pervin Öztürk,  Mehmet Akif Ersoy’un hayatını slayt gösterisi ile anlatı. Wiesloch ve çevresi Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Aynur Alanyalı tarafından hazırlanan tiyatro oyununda öğrenciler İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünü canlandırdı.

Wiesloch Türkçe  dersi öğretmeni Sevda Ayluçtarhan tarafından hazırlanan, öğrencilerinin oynadığı  “Ordu’nun duası” isimli oratoryo ile programa renk kattı. Walldorf Türkçe dersi öğretmeni Hakan Akyüz’ün öğrencisi Ayçin Türkkan  “Bayrak ” şiiri okuduğu esnada salon gözyaşını tutamadı.Anma etkinliğinin sonunda  Wiesloch Ditib Cami Din Görevlisi Osman Sarıkaya, Mehmet Akif Ersoy’dan şiirler okudu.

istiklal marsi02