24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bize Duanız Yeter.. ASİP Sıfır Noktasında…

BW-HABER

Karlsruhe 25 Şubat 2018


Avrupanın Sivil İnsiyatif Derneği ASİP  yöneticileri ve  Türkiye Şehit Aileleri Derneği Başkanı  Mehmet Günay Afrin şehitleri için Türkiye, Suriye sınırı sıfır noktasında kurban kesti.  Asip Derneği Baskanı  Sedat Demir, Erol Spor Derneği Başkanı Mustafa Erol, ASİP yönetim kurulu Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla Hatay şehrine gelerek Kurbanlarını kesti. 

Hatay Valisi  Erdal ATA, Hatay Emniyet Genel Müdürü  Kamil KARABÖRK, Reyhanlı Kaymakami  Fatih Çobanoğlu ve  Kırıkhan Kaymakam Mustafa ERKAYIRAN’ı ziyarte eden ASİP yetkilileri Afrin konusunda bilgi aldı. 

Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği ve Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu, Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak için sınırın sıfır noktasında kurban keserek şehit ailelerinide ziyaret etti. Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği ve Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu da sınırın sıfır noktasında konuşlanan askeri birlikleri ziyaret etti. 

Şehit Ahmet Bayraklı’nın evini ziyaret eden ASİP başkanı Sedat Demir ve yönetim kurulu buradan Türkiye Elektrik Kurumu Çalışanı şehit Eyüp Taş’ın evini ziyaret etti. Buralarda kurban kesen ASİP yönetimi, şehitler için Kur’an okudu. 

 

ASİP Genel Başkanı Sedat Demir Hatay ve diğer şehirlerde basında çıkan abartılı haberlerin aksine bölgenin sakin ve güvenli olduğunu, hiç bir savaş emaresinin bulunmadığını kaydetti. ASİP Genel Başkanı Sedat Demir ‘ Türmen kampını ziyaret ettik, kampta bizimle kucaklaşan Türkmen kardeşlerimize yanımızad getirdğimiz yardımları verdik. Bize sizlerin duası yeter. Bizler kardeşliğimiz unutmalayalım dediler.’

 

ASİP Genel Başkanı Sedat Demir bölgeye yapılan ziyareti değerlendirdi. Sedat Demir ‘  Yaklaşık iki gündür bu bölgedeyiz. Bu organizasyonla dünden beri bütün askeri harekat noktalarımıza, çevirme noktalarımıza dahi kurbanlarımızı kestik. Bize Avrupa da bütün basının ve medyanın sunduğu bir şey var.Türkiye’de güney bölgesinde savaş var. Maalesef bizi kandırmışlar.Türkiye’de bir savaş yok.Türkiye’de düğün var. Türkiye’de bayram var. Biz düğüne gelmişiz. Müthiş bir kenetlenme gördük” dedi.