14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

DİTİB camisine içinde mermi olan mektupla tehdit edildi

BW-HABER Karlsruhe

Kuzey Bavyera Eyaleti’nde Diyanet işleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Röthenbach Camii’ne gönderilen zarflardan mermi çıktı.
5 Mart Perşembe günü posta ile cami adresine gönderilen zarftın içerisinde tehdit yazısı ve bir de mermi çıktı.
Olayla ilgili görüştüğümüz Röthenbach DİTİB Camii Dernek Başkanı Recep Çalık, camiye gün içerisinde saat 11.00 sularında postacı tarafından bırakılan mektubu görevli arkadaşlarımız alarak yönetim kurulu odasına bıraktığını ve zarfın yöneticiler tarafından akşam 17:00 sularında açıldığını ifade etti.
Çalık, “Yönetimdeki arkadaşlarımız dış yüzeyi mavi olan zarfı açtıklarında ‘hiçbir zaman emniyette olmayacaksınız’ ibaresi yazan tehdit yazısı ve altında 7.65 mm çapında bir adet tabanca mermisinin olduğunu görmüş. Hemen polise müracaat ettik, şikayette bulunduk” dedi.
Röthenbach şehrimizde yerel makamlarla, komşularıyla uyum içerisinde faaliyetlerini yürüten bir dernek olduklarını ifade eden Çalık, “Bu durum ilk defa başımıza geldi ve çok tedirgin olduk” dedi. Tedirgin olduklarını emniyet teşkilatıyla paylaştıklarını belirten Çalık, ilk etapta cami etrafında 7/24 güvenlik olacağı hususunda emniyet teşkilatıyla mutabık kaldıklarını söyledi.
Polis olayla ilgili inceleme başlattı.