03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

DİTİB Yeni Başkanını Seçti

img_0134

BW-HABER

Karlsruhe /Durlach 4 Mart 2017


Almanya’nın Karlsruhe kentinde DİTİB yeni yönetimini seçti. Karlsruhe/ Durlach’ta Diyanet işleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesinde faaliyet gösteren Durlach Fatih Cami yeni yönetimini seçti. Fatih Cami muhasibi Veysel Yiğit yeni başkan seçildi. 26 Şubat tarihinde düzenlenen yeni yönetim kurulu seçme toplantısında çoğunluğu oluşturan 76 üye katılarak, yeni yönetimi seçti.

Bir dönem önceki başkan Coşkun Kalaz, yönetimi genç bir kadroya bırakırken ” Yeni yönetime başarılar diliyorum. Şahsım ve önceki yönetimde olan arkadaşlar, cami çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun.” diyerek, yeni yönetimi ve başkan Veysel Yiğit’i tebrik etti.

DİTİB yönetimi seçme kurul toplantısı; divan heyeti seçmi, Kur’an-ı Kerim tilavet ve ardından İstiklal Marşı okunması ile başladı. Fatih DİTİB Cami faaliyet raporu okundunduktan sonra Veysel Yiğit, üyelere Fatih DİTİB Cami mali durumu hakkında geniş bilgi verdi. yönetim kurulunun ibrasının ardından düzenlenen karışık liste gizli oy ile yeni yönetim belirlendi. En çok oy alan (61) Sibel Uysal yaptığı teşekkür konuşmasında, ” Allah hepinizden razı olsun destek ve tercihinizden dolayı. İyi bir hizmet sunmak istiyoruz. Camimizi her yerde en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. En güzel işlere birlikte imza atacağız.” diyen Sibel Uysal bir önceki yönetime teşekkür etti.

DİTİB Durlach Cami Başkanı Veysel Yiğit olurken, yardımcı Sibel Uysal, Hüseyin Kızıl, Muhasebe Zekeria Örün, sekreter Olcay Uysal, yönetim kurulu üyesi; Yonis Duman, gençlik kolları başkanı Hakan Yiğit, kadın kolları başkanı  Tülin Özkul, veli birliği başkanı Yıldız Kabasakal oldu.

Başkan Veysel Yiğit yaptığı açıklamada bir önceki dönemin yaptığı çalışmalara teşekkür ederek, yeni yönetimle farklı güzel projelere başlayacağız diyen Veysel Yiğit genç ve dinamik yönetime herkesin desteğini istedi.