25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitim gönüllüleri Karlsruhe’de buluştu

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde eğitim gönüllüleri kahvaltıda biraraya geldi.Karlsruhe Okul Aile birliği ve Deutsch Türkisches Frauenportal Karlsruhe tarafından IBZ binasında bulunan KOAB ‘a ait eğitim merkezinde düzenlenen etkinlik, 130 eğitim gönüllüsünü buluşturdu. KAOB Başkanı Erdem Arın, eğitim gönüllerine hoşgeldiniz diyerek kısa bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Arın, eğitim alanında yeni çalışmaların devam ettiğini, sadece öğrencilere değil aynı zamanda velilere dönük çalışmalarında kapsam ve kalitesinin artarak devam ettiğini ifade etti.

Deutsch Türkisches Frauenportal Karlsruhe yöneticisi Filiz Sofyalı, ‘ Toplumda kadının yeri çok öenmlidir. Bir kadını, bir anneyi eğitmek tüm bireyleri, toplumu eğitmektir. Kadın portalı olarak, öğrenci velilerini, anneleri bir çok alanda eğitim imkanı veriyoruz vermeye devam ediyoruz. Ritim, resim, ebru kursu, spor, yoga, Türkçe, Almanca ve daha bir çok alanda kurslarımız mevcut bunun yanı sıra okullarla ilgili sorunlarda da danışmanlık yapıyoruz. Bu gün burada tüm eğitim gönüllerini biraya getirmek suretiyle 2024 yılında yapacağımız faaliyetleri de burada konuşmak istiyoruz sizlerle.’ dedi.

Konuşmaların ardından kahvaltıya geçildi. THM Sanatçısı Şimşek Doğan Neşet Ertaş’tan eserler seslendirdi. Söyediği ‘ Cahildim dünyanın rengine kandım’ bozladığı katılımcılar birlkte söyledi. Gitarda sanatçı ve müzik öğretmeni Latif, ‘Adaletin bu mu dünya’, ‘Çemberimde gül oya’ şarkıları ile hoşça vakit geçirildi.