03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gökhan İçin Ettlingen Seferber Oldu

BW-HABER

Ettlingen 30 Mart 2018


Almanya’nın Karlsruhe kentinde yaşayan ve fankoni anemisi teşhisi konulan 5 yaşındaki Gökhan Şimşek için Almanya’da kök hücre bağış kampanyası başlatıldı.
Bağışlar devam ettiği sürece sürdürülecek olan kampanyanın ilk gününde yaklaşık 380 kadar   kan bağışı toplandı. Blut e.V tarafından adeta sahra hastanesi kurulan DİTİB Ettlingen Mevlane Camisindeki kampanyaya  özellikle gençler büyük ilgi gösterdi. 
Almanya’nın Ettlingen şehri,  lösemi hastası 5  yaşındaki Gökhan Şimşek için seferber oldu. Uygun donörün bulunması için Almanya genelinde  kampanyaya destek çağrıları yapıldı. Blut e.V  çalışanları ve gönüllüler Ettlingen DİTİB Camisinde kan toplama çalışmalarına akşam saatlerine kadar devam ettiler. 

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan baba Serkan Şimşek, kampanyaya katılan, donör adaylarına teşekkür etti. Şimşek kampanyanın bitmediğini yeni başladığını ifade ederek, kan örneği vermek isteyen donör adayları Gökhan ismi ile kayıt olabileceğini söyledi. 

Kampanyaya sivil toplum kuruluşlarından da destek geldi. Karlsruhe Ayasofya Cami, Karlsruhe Merkez Cami, Durlach DİTİB Fatih Cami, Malsch Türk Kültür Derneği, Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu gibi dernek yöneticileri vatandaşları kök hücre donörü olmaya teşvik etmek amacıyla kampanyaya katıldılar.