25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Adem Dursun Oldu

BW-HABER  

Karlsruhe 3 Haziran 2017                 Yaşar Sekban Özel Haber


Türkiye’de görevine dönen Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Mehmet Tekin’den boşalan yere, Samsun Terme doğumlu Adem Dursun (42) getirildi. Yakın zamanda Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi olarak göreve başlayacak olan Adem Dursun evli ve iki çocuk babası. 

Adem Dursun Kimdir ? 

1.09.1975’te Terme’de doğdu. İlkokulu Altunlu Köyü’nde, Hıfzını Terme Fatih Kur’an Kursu’nda bitirdi. 1996’da Terme İmam-Hatip Lisesinden, 2001 de Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2005’te Trabzon Eğitim Merkezi’nde İhtisas Eğitimini tamamladı. Burada ki bitirme tezi ” Hükümlerin teşriinde tedricilik” dir.

Aynı yıl Mersin Anamur Vaizi olarak atandı. 2006-2011 yılları arası Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde Schwaebisch Hall’de Din Görevlisi olarak bulundu. Mayıs 2012’de Ordu/Mesudiye İlçe Müftüsü olarak atandı. 26 Ağustos 2013 tarinde Çatalpınar  İlçe Müftülüğüne naklen atanan hocamız, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir dalında Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. Almanca ve Arapça bilen hocamız evli ve iki çocuk babasıdır.

Schwaebisch Hall ve Strazburg Adem Dursun’un yurt dışı iki önemli görevidir.