25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Levent Karaca 100. Yıl Mesajı Yayınladı

BW-HABER Karlsruhe 19 Mayıs 1919-19 Mayıs 2019 Milli Mücadele 100 Yaşında

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Karaca mesajında özellikle Avrupa’da yetişen genç yeteneklerin başarısından gurur duyduğunu ifade ederek, gençlerin daha iyi eğitim alarak kalifiye insanlar olarak topluma faydalı bireyler olması arzumuz dedi.

Avrupada ’da Yaşayan Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Büyük Önder Mustafa Kemal’in düşman işgali altındaki vatan topraklarını kurtarmak ve Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun’a ayak basışının 100. yılına erişmiş bulunuyoruz. Bu vesilesiyle, Avrupada’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın “19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı yürekten kutluyorum.
19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla sonuçlanan onurlu ve zorlu bir varoluş mücadelesinin başlangıç tarihidir. Büyük Önder bu önemli tarihin yıldönümünü Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize armağan etmiştir.
Bu değerli armağanı yaşatmak, yüceltmek ve layıkıyla temsil etmek başta gençlerimiz olmak üzere, toplumumuzu oluşturan tüm fertlerimizin ortak amaçları arasında yer almaktadır. Bunu da herkes kendi niteliği ve olanakları çerçevesinde topluma yapacağı katkılarla belirlemektedir. Bu bağlamda, özellikle gençlerimizin kendilerini yetiştirmelerine ve geleceğe ümitle bakmalarına önem veriyoruz.

Avrupa ’da yaşayan ve yetişen gençlerimizin her alanda gösterdikleri başarılarla gurur duyuyoruz. Onların gösterdikleri başarılar ve kazanımlar ülkemizin ve milletimizin isminin layıkıyla anılmasına vesile olmaktadır. Ancak bunları yeterli görmüyoruz.

Daha çok sayıda gencimizin iyi eğitim almasını, kalifiye meslekleri icra etmesini ve topluma faydalı, mutlu bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Bu çerçevede, Avrupada bütün Federasyonlarimiza sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle ailelere önemli görevler düşmektedir.

Hem Türkçe’ye hem Almanca’ya mükemmel seviyede hakim, her iki ülkenin kültürel değerlerini özümsemiş, eğitimli ve nitelikli gençlerimizin sayısının artması yolunda kolaylaştırıcı ve destekleyici adımları hep birlikte atmaktayız ve bundan sonradan atmaya devam edeceğiz.

Sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Avrupa Türk Futbol Federasyonu
Kurucu Genel Baskani
Levent Karaca