24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mühlacker kentinde bina ve iş yeri yandı

BW-HABER

Karlsruhe 14 Haziran 2017


Mühlacker kentinde bina ve iş yeri yandı. Zarar 1 milyon Avro…

Mühlacker kenti Bahnhof cadesinde bir bina çatısında ziftleme çalışması esnasında binada  yangın çıktı. Hemen bitişiğinde bulunan iş yerinede sıçrayan yangın bir anda büyüdü. Bu gün saat 10:25 sıralarında başlayan yangın katranın tutuşması ile büyüdü. Hemen yanında bulunan binayada sıçrayan yangında can kaybını yaşanmadı.

Yapılan incelemede yangının çatı  ziftlenmesi esnasında kaynak çalışmasından, çatıda bulunan tahtalardan başladığı bulgularına ulaşıldı. Yangının kuvvetli rüzgarla hızla yayıldığı, oluşan yoğun siyah dumandan çevrede bulunan binalarda oturanlar camlarını kapatarak olası zehirlenmeden kurtuldular. 
Yangına anında müdahale eden itfaiyelere, gönüllü itfaiyeler Mühlacker, Ötisheim, Knittlingen, Illingen und Niefern kasabalarından katılarak destek oldular. Kahraman itfaiyeciler, çatıdan akan zifte rağmen müdahale ederek yangının daha fazla büyümesini önledi. Saat  11.50’ye kadar süren mücadele sonunda yangını söndüren itfaiyeciler, muhtemel bir facianın önüne geçtiler.
Yardım kuruluşu Alman Kızıl Haç’ı (DRK) olay yerine 5 araç ve 25 yardımcı ile intikal ederk olaydan etkilenen 20 kişiyi yakınlardaki spor salonuna taşıdı. Bina altında bulunan spor merkezi ve restorant geçici olarak kapatıldı. 
Olaya itfaiye 20 araç, 90 itfaiye eri ile müdahale ederken, olay yerindeki çalışmayı Mühlacker belediye başkanı ve Zabıta müdürü birlikte izledi. 

Yangın sonrası yapılan tesbitte  zararın 1 milyon Avro olduğu tahmin ediliyor.