30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Hessen’den ATFF’ye Tam Destek

    BW-HABER

Frankfurt 11 Eylül 2019

MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kidik’tan Tam Destek

Hessen MÜSİAD’tan Avrupa Türk Futbol Federasyonu’na tam destek geldi. Hessen MÜSİAD Başkanı Muhsin Kidik, ATFF’nin çalışmalarını başarılı bulduğunu ifade ederek; Türk futboluna, gençlerimize hayırlı olsun dedi. Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca, Hessen MÜSİAD derneği başkanı Muhsin Kidik’ı ziyaret etti. ATFF Başkan Yardımcısı ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın da katıldığı ziyarette Levent Karaca, ATFF’nin kuruluşu, hedefleri ve çalışmaları konusunda MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kidik ve iş insanlarını bilgilendirdi.

ATFF Başkanı Levent Karaca Türkiye ve Almanya arasında köprü vazifesi gördüklerini, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi, ‘Avrupa Türk futbolunu ileriye taşımak, futbolda Türkiye ve Almanya arasında köprü vazifesi görmek, özellikle çocuklarımızın doğru yönlendirilmesi ve tabiki çocuklarımızın Avrupa’da ki başarılarının artırılması, onlara daha iyi imkanlar sunulmasına çalışıyoruz. Bu konuda Avrupa genelinde ‘Stutzpunkt’ eğitim ve spor antreman merkezleri açıyoruz. Hessen bölgesinde bir çok şehirde ‘Eğitim ve Antreman Merkezi’ açılmış durumda.’

Levent Karaca, ATFF Hessen bölgesinde ‘Eğitim ve Antreman Merkezi’ ne verdiği destekten dolayı MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kidik’a teşekkür eti. Hessen MÜSİAD Başkanı Muhsin Kinik, ATFF’nin çalışmalarını başarılı ve olumlu bulduğunu ifade ederek, ‘ ATFF tarafından kurulan eğitim ve antreman merkezleri ile gençlerimize yönelik yapılan spor çalışmasını oldukça verimli ve önemli buluyorum.’ dedi. Başkan Muhsin Kinik, ATFF’nin çalışmalarını MÜSİAD Hessen olarak desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Ziyarette hazır bulunan Türk Gücü Hanau Spor Klübü başkanı Ahmet Deliaslan’da ATFF’nin çalışmalarını yakından izlediklerini, Türk Gücü Hanau olarak tam destek verdiklerini ifade ederek, Hanau’da gençler için ‘ Eğitim ve Antreman Merkezi’ açılmasını teklif etti.ATFF Başkanı Levent Karaca’da yeni ‘Eğitim ve Antreman Merkezi’ nin Hanau’da açılacağı müjdesini verdi.