24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Saldırı Şekli NSU Terör Örgütü İle Benzerlik Gösteriyor

Almanya’da Türk iş yerine silahla saldıran kişi yakalandı

BW-HABER

Heilbronn 


Almanya’nın Heilbronn kentinde Türk vatandaşı Alper Yıldırmaz’a ait fırına  silahlı saldırı düzenleyen kişi yakalandı.NSU terör örgütü davasının sonuçlanmasının hemen ardından meydana gelmesi dikkati çekti. NSU davası sonucu Neo Nazi örgütü üyeleri tarafından alkışla kutlanmış, 10 kişiyi katleden NSU örgütü çözülememiş kalan son üyesine ömür boyu ceza verilirken, yardım ve yataklık yapanlar bir kaç sene ceza ile kurtulmuştu.

Geçtiğimiz gün Heilbronn kentinde  Türk vatandaşı Alper Yıldırmaz’a ait “Stefans” adlı fırına dün silahlı saldırı düzenleyen kişinin yakalandığı bildirildi. Türk kökenlilerde büyük panik yaratan saldırı sonrası konu ile ilgili ilk açıklama geldi, Heilbronn polisinden yapılan yazılı açıklamada, kuru sıkı tabancayla iş yerine gelerek tezgahta bulunan Türk çalışana 6 el ateş edip kaçan saldırganın boş bir arazide yakalandığı ifade edildi.

Saldırganın, 30 yaşında  Alman saldırgan ile ilgili soruşturma sürerken,  saldırganın silahla yakalandığı ve akıl hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildiği kaydedildi.

Heilbronn kentindeki Alper Yıldırmaz’a ait “Stefans” ismindeki fırına daha öncede saldırı düzenlediği ortaya çıktı.