20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Straubenhardt’da 100. yıl coşku ile kutlanacak

Straubenhardt’da 100. yıl coşku ile kutlanacak

Halkevi Kutlamaya Hazır

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri minnet ve şükranla anıyor; Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 100. yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapılacak.

Pforzheim kenti yakınlarındaki Straubenhardt kasabasında bulunan ‚‘‘Halkevi‘‘ derneğinin 18 Kasım 2023 Cumartesi akşamı saat 16:00’de Kernstrasse 1, 75334 Straubenhardt adresindeki dernek binasıTürkiye’den gelecek olan TV yorumcusu, değerli eğitim görevlisi Dr. Naim Babüroğlu’nun katılımıyla düzenleyeceği Cumhuriyet’in 100. Yılı programına vatandaşları ve tüm Cumhuriyet sevdalılarını davet ediyoruz diye Halkevi yöneticileri bu önemli günde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Dernek Başkanı Ünsevdi Kaya, ’’Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, milletimizle omuz omuza büyük zorluk ve fedakârlıklarla kazandığı kurtuluş mücadesi 29 Ekim 1923’te cumhuriyetin ilanı ile taçlandı. Tarihte örnek alınacak bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılına ulaşmasının haklı onur, gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi korumak ve gelecek kuşaklara daha güçlü şekilde teslim etmek hepimizin görevidir.

Kutlamalara ilişkin açıklama yapan Halkevi yöneticisi Bülent Gümüş‘te “Sahip olduğumuz her şeyi Cumhuriyet’e borçluyuz. Bizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyan Cumhuriyetimizin, 100. yılına yakışır bir kutlama yapacağız. Bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni ve onun tüm değerlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Cumhuriyet bizim, bu coşku hepimizin. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Karlsruhe Sanatçılar Platformu Başkanı Sanatçı Mehmet Söyleyici sahne alacak
Halkevi‘‘ derneğinin 18 Kasım 2023 Cumartesi akşamı saat 16:00’de Kernstrasse 1, 75334 Straubenhardt kendi binası salonunda yapacağı kutlamalara Türkiye’den gelen özel misafirlerle dolu dolu bir program sunacaklar. Girişi ücretsiz olan etkinliği Türkiye’nin değerli hocalarından TV yorumcusu Dr. Naim Babüroğlu panel, söyleşi kitap imzalama, usta sanatcı Mehmet Söyleyici, Halkevi korosu ve DJ Seko Türk mutfağının leziz yemekleri satışı yapılacak olan bu etkinliğe herkez davet edildi.