17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

T.C. Başbakanlık YTB Gençlik Kampları

BW-HABER

Karlsruhe 30 Mayıs 2017


T.C. Başbakanlık YTB Gençlik Kampları yurt dışındaki gençleri bekliyor!

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Dışişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde yurt dışında yaşayan gençleri Türkiye’de buluşturacak yaz kamplarına başvurular, 9 Haziran’a kadar devam ediyor. 

Yurt dışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kamplarında özel kontenjan ayrıldı.

Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu’daki tesislerde düzenlenen kamp programı, 29 Haziran-20 Eylül tarihlerinde kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleşecek.

Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak ve gençlerden herhangi bir ücret alınmayacak.

Gençlerin Türkiye’ye geliş gidiş ulaşım masrafları ise YTB tarafından ülkelere göre belirlenen tutarlarda karşılanacak.

Gençlik Kamplarına katılan şanslı gençlerimiz, okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere, sokak oyunlarına, müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklere, kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine katılma imkanı bulacak.

Bu minvalde gurbetteki siz sevgili gençlerimizin ana vatanlarıyla bağlarının güçlenmesini, tarihi ve kültürel mirasları yerinde görme imkanı bulmasını amaçlayan kamplar, 7 günlük dönemler halinde düzenlenecek.

Kamplara katılmak isteyenler 9 Haziran’a kadar www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinden başvuru yapabilecektir.

Almanya’da yaşayan Türk gençlerinin Devletimizin sunmuş olduğu bu güzide imkan ve sıla fırsatından istifade etmesi için Almanya’daki tüm öğretmenlerimizin, Türk Okul Aile Birliği Dernekleri, DİTİB dernekleri ve ilgili tüm Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının bilgi, duyuru, teşvik ve desteklerini hususuyetle rica ederim.

Gürkan AVCI

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşesi

GENÇLİK KAMPLARI 2017