24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Tiger Sportakademie Nürtingen’de Açıldı

sport-akademi23


haber-haber

Karlsruhe  27 Aralık 2016 

Almanya’nın En Büyük Spor Okulundan Biri Daha Açıldı

Dünya Kick Boks Şampiyonu Gökhan Arslan Almanya’nın  Nürtingen kentinde 1200 metre kare büyüklüğünde kendisine ait 3 üncü Spor Okulunun açılışını yaptı. Açılışa Dünya Boks Şampiyonu Fırat Arslan, siyaset bilimci Yakup Dıvrak, Gökhan Arslan’ın Türkiye’de bulunan ailesi, STK temsilcileri, spor ve sanat dünyası görkemli açılışa katıldı. Gökhan Arslan Esslingen, Kirchheim-Teck’ten sonra, Nürtingen Heiligkreuzstr. 24’de bulunan Tiger Sportakademie Spor Salonunu eşiMeliha Arslan ile birlikte  açtı. Oldukça büyük ve ferah spor alanına sahip olan yeni Tiger Sportakademie’ye ilgide büyük oldu. Açıldığı ilk gün  yapılan yeni kayıtlarla kapasitesini kısa zamanda dolduran Tiger Sportakademie, açılacak yeni sınıflarla ihtiyacın karşılayacak.

Nürtingen Tiger Sportakademie 1200 metre kare kullanım alanı ve kendisine ait 30 araç park yerine sahip. Almanya genelinde ilk 3 büyük Dövüş Okulu Salonu listesine girebilen Tiger Sportakademie, Thai Boks, Boks, Krav Maga gibi dövüş sanatı dersi veriyor. Salon sahibi Gökhan Arslan, amaçlarını anlatırken, hedefin gençleri dövüşe alıştırmak değil, zararlı adetlerden uzaklaştırmak olduğunu söyleyerek şöyle devam etti ” Amacımız gençlere sadece dövüş sanatını öğretmek değil, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Disiplinli, çevik, atılgan, öz güveni gelişmiş,  kondüsyonlu, gücünü kontrol edebilen sağlıklı nesilleri hedefliyoruz. Bu sanatlar sadece dövüş amacıyla yapılmıyor. Disiplin ve saygı geliştiriyor bu nedenle Alman aileler daha çok ilgi gösteriyor.” dedi.

Açılışta yapılan Gökhan Arslan, Dünya Şampiyonu oğlu Deniz Arslan, Taylan Arslan ve Selina Arslan ile nefesleri kesen gösteri yaptı. Gösteri sonrası Gökhan Arslan açılışa gelen misafirlerine Tiger Sportakademie havlusunu hediye etti. Dünya Boks Şampiyonu Fırat Arslan’da hayırlı olsun diyerek, gençlere yapılan güzel yatırımdan dolayı Gökhan Arslan’ı tebrik etti.