20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkçe Öğrenme Kolaylığı

BW-HABER

Karlsruhe  30 Ocak 2018


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından hazırlanan Ana- Dil: Türkçe öğrenme ortamı Türkçe öğrenmek isteyen herkese uzaktan Türkçe öğrenme fırsatı sunuyor. A1 ve A2 düzeyine yönelik öğrenme materyallerini online olarak bulabileceğiniz bu öğrenme ortamına ücretsiz olarak  https://turkce.anadolu.edu.tr  adresinden kayıt olabiliyorsunuz. 
(Türkçe) programının amacı,  Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamak olduğu açıklandı.

Sayfada görüntülü olarak anlatılan günlük hayat ile ilgili kelimeler ve cümlelerde ayrım, soru işareti, imla, harfler konusunda Türkçe’yi yeniden öğrenmek isteyenlere büyük imkan var.

İçerikte Neler Var
Bu program, A1, A2, B1 ve B2 düzeylerinden oluşuyor. Her bir düzeyde farklılaşan sayıda ünite ile Türkçe dil becerileri kazandırılmak hedefleniyor.
A1 düzeyinde günlük yaşamda kullanabileceğiniz selamlaşma, tanışma, hatır sorma, meslekleri tanıma, sayıları tanıma, yemek yeme, alışveriş yapma, hava durumu ve mevsimleri fark etme, tedavi olma ve kutlama gibi etkinliklerde kullanabileceğiniz dil becerileri kazandırılıyor.

Sayfaya ücretsiz üye olabiliyorsunuz. Bir kaç işlemin ardından mailinize gelen onay yazısına tıklayarak, sayfaya üye olabiliyor, üye olarak henüz deneme aşamasında olan sayfadan faydalanabiliyorsunuz.