03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Üniversite Öğrencilerini Kabul Etti

IMG_9637

Yaşar Sekban / KARLSRUHE HABER  >>> Fotoğraflar : Yaşar Sekban

KATÖD yeni başkanı Elektronik Haberleşme Master öğrencisi Samed Topal (24) ve KATÖD yönetimi Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u ziyaret etti. 

Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol KATÖD öğrenci derneği yöneticilerine  karşılaşılan sıkıntılar konusunda her zaman Karlsruhe Başkonsolosluğuna başvurabilceklerini söyleyerek, ” Sizlerin karşılaştığı sorunların çözümünde başkonsolosluk ve ataşelerimiz her zamann yanınızda, danışmalık konularında veya yol göstermede bizlere her zaman başvurun .” dedi.

Ziyarette,  Samed Topal, KATÖD hakkında bilgi verdi. Topal öğrencilerin karşılaştıkları sorunlarda yurt konusuna değinerek şunları söyledi, ” Öğrencilerin en büyük sorunlarından biri barınma problemi hem burada yaşayan öğrenciler hemde Türkiye’den gelen öğrencilerin öncelikli problemi barınma oluyor.Bu konuda desteğe ihtiyacımız var.” dedi.

IMG_9627

Başkonsolos Cem Örnekol Baden bölgesinde DİTİB’e bağlı camilerde öğrencilere yönelik yurtlar yapıldığını bu konuda çalışmalar olduğunu ifade etti. Cem Örnekol yurt konusunda Karlsruhe’de de sıkıntı yaşandığını ileride bunun çözümü için bir binanın kiralanması yoluna gidilebileceğini söyledi.

KATÖD yönetimi, Karlsruhe Başkonsolosluğundan ”Osmanlı ve Yakın Tarih” konusunda kendilerine ders verilmesi isteğinde bulundular. Cem Örnekol, ” Bu konuda Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin çalışmaları bulunuyor.  Osmalıdan günümüze Türk tarihi konulu bir çalışmayı KATÖD ile birlikte yapılmasının öğrencilerimize faydalı olacağı inancındayım. ” dedi.

IMG_9633


 

 

ali2