24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Uyum Ödülleri Sahiplerini Buldu

BW-HABER

Karlsruhe 11 Mayıs 2017 


21. inci Uyum Ödülü  adaylar arasından yapılan titiz değerlendirmeler sonucu farklı kategorilerde 3 adaya verildi.

Karlsruhe Uyum Ödülleri sahiplerini buldu. Uluslararası Buluşma Merkezi (IBZ) tarafından düzenlenen ödül töreninde bu sene Agneshaus Pedagojik Yüksek Okul öğrencileri, Karlsruhe Belediyesi kadınlardan sorumlu bölümden Gun Stecker ”Uyum – herkes için proje ” ve ”Bisiklet ile sınırsız” projesiyle sığınmacılarla birlikte bisiklet tamiri yapan gençler aldı. Açılış konuşmasını yapan IBZ ve seçim kurulu başkanı Barbara Mehnert’in ardından,  Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup bir konuşma yaptı. 

Geçtiğimiz sene Uyum Ödüllünü alan Birol Tayşi’de programa katıldı. Aday belirleme kurulu üyesi Mesut Palancı, toplumun her kesiminden insanların, dernekerin farklı projelerle ödüle aday olmaya davet etti. 2018 yılında düzenlenecek olan 22 inci Uyum Ödülleri için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi. 

Uyum Ödülleri programına MÜSİAD Karlsruhe üyeleride katıldı. Ekan Çelik, konu ile ilgili olarak ” Karlsruhe’de düzenlenen ödül programında yer almaktan mutluluk duyduk. Yaşadığımız bu şehir için yapılan gönüllü çalışmaları takdir etmek gerek. Bizlerde gençlerimizin yaptığı gönüllü çalışmaları duyurmak ve hatta Uyum Ödülüne aday olmalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Tüm ödül sahiplerini tekrar tebrik ediyoruz.”