25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Erdinç ve Cansu Koçak Çifti Kendilerine Hayran Bıraktılar

BW-HABER

Ettlingen 14 Mayıs 2017


Dizem Sanat Grubu sahibi Erdinç Koçak, dünyalar güzeli Cansu Ezim ile Ettlingen kasabasında ‘Bürgerhalle’ salonunda muhteşem bir düğün ile hayatlarını birleştirdi. İnter sayfası tasarımcılığı yapan, bir çok büyük büyük firmaların sayfalarına imza atan, Dizem Sanat Grubu kurucu ve yöneticisi Erdinç Koçak 13 Mayıs Cumartesi Etlingen’de düznlenen düğünde yaptığı süpriz ile dakikalarca ayakta alkışlandı. 7 yüz davetlinin yer aldığı salona önce gelin Cansu Koçak girdi, diğer kapıdan damat Erdinç Koçak nedimeleriyle birlikte girdi. Cansu, Kütahya oyunu ile sahnede yer alırken, Erdinç sahneye nedimeleriye gelerek Efe oyunu oynadı. Mizansen oyunların sergilendiği unutulmaz   duvak açma töreni 8 dk sürdü. Cansu ile Erdinç Ege Zeybek oyunu ile bir süre gösteri yaptı. Salonda muhteşem gösteriyi ölümsüzleştirmek isteyen misafirler adeta cep telefonları ile kayıt yapmakta birbirleriyle yarıştılar.

Düğüne katılan Ettlingen Belediye Başkanı Thomas Fedrow, Grup Karizma’nın söylediğ ‘Ankara Misket’ havasına dayanamadı ve Erdinç- Cansu Koçak çifti ile Ankara Misket oynadı. 

Ettlingen Okul Aile Birliği başkanı Ordulu Avni ve Nejla Koçak ailesi bu mutlu günlerinde, misafirlerini kapıda karşıladı. Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı , Baden TOAB Federasyon Başkanı Kemal Ülker ve federasyon yöneticileri, Ettlingen Belediye Başkanı Thomas Fedrow ve kalabalık misafir topluluğu hazır bulundu. Ettlingen’in sevilen ailesi Iğdırlı Ender Ezim ve Hülya Gültekin  kızları Cansu’nun mutluluğuna ortak oldular. 

Grup Karizma’nın sahne aldığı Erdinç Koçak’ün düğününde, davullar ile halay çekildi, horon oynandı, Ege zeybek oyunu ile adeta nefesler kesildi. Erdinç ve Cansu Koçak’ın arkadaşları Ege oyunu ardından Türkçe pop ve yabancı müzik eşliğinde de oynayarak bu alandada başarılarını gösterdi. 2017 yılının en çok konşulacak  düğününde dekorlar özel olarak hazırlenmış. Davetlilerin akıllarında salona giriş seronomisi ve duvak açma töreni kaldığı kesin. Genç çift ve arkadaşlarının yaptığı şov sanatçı Şadan Kurşun’u da hayran bıraktı. Kurşun ” Ben bunca müzik hayatımda hiç böyle bir salon giriş ve duvak açma görmedim. Genç çiftimize hayran kaldım.” diyerek hayranlığını gizlemedi.

Solistliğini Şadan Kurşun’un yaptığı Grup Karizma, Türk düğünlerinde ki, müzik kalitesinin yükseldiğinin bir göstergesi oldu. Sunuculuğu, sesi ve dansı ile sahneyi doldurabilen ve müziğin hakkını verebilen çok ender müzik gruplarından biri olduklarını söylemek abartı olmayacaktır.