20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yetimi , Yetim Bırakmadılar

Depremzedeler Yararına Futbol Oynadılar, Dostluk Kazandı

BW-NEWS Bruchsal

Türk takımlarının birlik, beraberlik ve desteği ile oluşturulan karma Türk Spor ile 2. Bundesliga takımı KSC Karlsruher SC “Yetimler için Çocuk Köyü” projesine destek amaçlı dostluk maçı yaptılar. 2600 biletin satıldığı ve satış reyonlarından gelen tüm gelir ve bağışlar Türkiye’deki deprem bölgesindeki çocuklara bağışlanacak.

Türkiye’de meydana gelen depremden etkilenen depremzede çocuklar yararına “Yetimler için Çocuk Köyü” projesine destek amaçlı futbol karşılaşması düzenlendi. MÜSİAD Karlsruhe himayesinde, Serpa Markt ve Sparkasse Kraichtal Şubesi desteğinde ; 5 organizatör genç tarafından üstlenilen tarihi etkinlik büyük ses getirdi. Christos Angelis, Orhan Doğançay, Serkan Dursun, Mustafa Kılıç ve Mert Coşkun tarafından hazırlanan yıldızlar karşılaşması öncesi, Türkiye ve Almanya’dan bir çok yıldız oyuncu ve teknik adam tebrik mesajlarını görüntülü olarak ilettiler.

5 genç tarafından düzenlenen tarihi karşılaşmada 2.600 bilet satışı gerçekleştirildi. Sahaya ‘Yetimi, Yetim Bırakma’ pankartıyla çıkan her iki takım seyirciden büyük destek aldı. Müsabaka öncesi Alman kurtarma ekibinden tarihe geçen unutulmaz, Daniel ve Zeynep hanım diyaloğu dev ekranlardan verildi. Duygusal anların yaşandığı karşılaşma öncesi yıldıuz futbolcular karşılıklı dostluk gösterisinde bulundular. 90 dakika boyunca centilmen bir mücadele gösteren Türk Karması ve Alman Karlsruheer SC takımı büyük alkış aldı.

Amaç, Depremzedelere Yardım

Kahramanmaraş’ta yapılacak olan yetim çocuklar için bir köy projesi olan, altyapısını TOKİ’nin düzenlediği tamamen devlet projesi olan, “Yetimler için Çocuk Köyü” projesine destek amaçlı futbol karşılaşması ve tüm gelir ve bağışlar bu projeye bağışlanacak.

2600 biletin satıldığı yardım programına, Karlsruhe Başkonsolos Yardımcısı Kerem Bahadır, THY Stuttgart Müdürü Bilal Arpacı, İş insanı Burhan Sağlam, Karlsruhe DİTİB Başkanı Lütfü Azal, Levent Yıldız, İş İnsanı Erdem Arın, MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kâmil Manzak, İş İnsanı Ahmet Genç, Ali Çifçi, Mehmet Çifçi, Reşat Çifçi, İş İnsanı Kemal Akyol, Württemberg Okul Aile Birliği Federasyonu Başkanı Burhan Uzun da katıldı.

Türkiye’de tanınmış birçok takımda, 1. ve 2. Liglerde top oynamış, burada da bir Türk takımını çalıştıran Fatih Ceylan ile aynı şekilde tanınmış futbolcu Türkiye ve Almanya’da futbol oynamış Metin Tele, Tevfik Altındağ gibi çok iyi futbol oynayan çevre kulüplerden futbolcularla kurulan karma takımın, antrenörlüğünü yaptı.

Dostluk Kazandı

Karşılaşma, bölgesel olarak Karlsruhe, Pforzheim, Eppingen, Sinsheim, Mühlacker, Eibensbach ve Heilbronn’daki Türk takımlarının desteği ile oluşturulan karma Türk Spor ile 2. Bundesliga takımı KSC Karlsruher SC arasında yapıldı. KSC Karlsruher SC maçı 6-0 kazandı.

Dostluk havasında geçen maç sonrası gençler, konuk takım futbolcularından imza aldı, hatıra fotoğrafı çekildiler.

Yardım amaçlı bir organizasyon olan bu organizasyonda 2600 biletin satıldığı, çok sayıdaki çevre spor kulüpler tarafından kurulan stantlarda güzel satışların olduğu, çok sayıda iş insanı ve Alman bankalarından bağışların yapıldığı belirtilirken, Türksporcuların giydiği formaların sırt numaralarının depremden etkilenen 11 ilimizi temsilen numaralar olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan bölgenin yardımsever insanlarımızdan ve bu programın organizatörü Serkan Dursun, “Gönül ister ki tüm yaralara merhem olalım, tüm yaralarımızı saralım. Yetimlerimizi sarıp saralım. Elimizden gelen bu kadar. Ancak bu yaptıklarımızla oradaki yetim ve depremzedenin az da olsa bir kısmının yüzünü güldürebilirsek ya da en azından kendilerini düşündüğümüzü hissettirebilirsek, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu, onlar için bir şeyler yapmış olduğumuzu gösterir ki bu da bizi çok mutlu eder.

Bizi bu projeye yönlendiren de sevgili ağabeyimiz çok sayıda ismini açıkladığımız ve açıklayamadığımız kahramanlarımızdan, MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kâmil Manzak oldu. Bizlere yardımları çok büyük, kendisine teşekkür ediyoruz.

Herkesten Allah razı olsun” dedi.