17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

IMG_6052

 

Dünyanın her köşesinde büyük bir millet ve vatan sevgisiyle görev yapan, ´Yeniden Büyük ve Müreffeh Türkiye´ şiarıyla çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla geleceğe hazırlamak için tüm güçlüklere göğüs gererek çaba gösteren değerli öğretmenlerimize sonsuz sevgi ve muhabbet duyuyoruz.

 

Hususiyetle çağımızda milletlerin geleceği çocuklarına verdikleri eğitimin başarısıyla ölçülür. Hassaten öğretmenlerimiz, üstlendikleri görevle Türkiye´nin geleceğini belirleyeceklerdir. Hedefimiz, en gelişmiş ekonomi ve rekabet gücüyle, yüksek sanayisiyle kalkınmış, saygın, güçlü, demokrasi ve insan hakları değerlerini ihraç eden, 2023, 2053, 2071 milli hedeflerini gerçekleştirmiş Türkiye’yi inşa etmektir.

Bu itibarla, böylesi kutsal ve onurlu mesleği seçmiş olmaktan gurur duyuyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün yol göstericiliğinde, güzel ülkemizin asil insanlarına hizmet etmek için yılmadan ve yorulmadan çalışan, milli ve manevi değerlerine bağlı, demokrasinin ve çağdaş düşüncenin öncüsü, aydınlığın ve özgünlüğümüzün simgesi, tüm meslektaşlarımın ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Kadim değerlerimizi ve bilimsel düşünceyi anlatan, doğruluk, dürüstlük, mertlik, şefkat, hamilik, vefa ve yardımseverlik gibi nazif milletimizi ayrıcalıklı kılan öz değerlerlerimize ulaşmamızı sağlayan, onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız tüm gazi, şehit ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Gürkan AVCI

T.C Karlsruhe Başkonsolosluğu

Eğitim Ataşesi