25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

5 Yıllık Görevlerini Tamamladılar… Şimdi Veda Zamanı


IMG_3882


BW-HABER     Karlsruhe     26 Temmuz 2016 22:00


KARLSRUHE Başkonsolosluğu bölgesinde hizmet veren ve 5 yıllık görev süresini tamamlayan 30 Türkçe Dersi ve Türk Kültürü öğretmeni Karlsruhe Seyidoğlu Baklava & Restorant’ta Karlsruhe  Eğitim Ataşeliği tarafından verilen veda yemeğinde buluştu. Yemeğe Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, koordinatör öğretmen Kazım Yılmaz, Mehmet Güzel, yeni Baden  koordinatör öğretmen Emir Aydın Narin ve Türkçe dersi öğretmenleri katıldılar.

Gürkan Avcı  yaptığı konuşmada öğretmenlere Almanya’da ki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Bundan sonra ki çalışmalarında başarılar dileyen Avcı, öğretmenlerin Almanya’da elde ettikleri bilgi ve tecrübeyi Türkiye’de görev yapacakları okullara aktarmalarını istedi.Avcı, “Gurbette yaşayan insanlarımızın çocuklarına dilini kültürünü öğretmeye gayret ettiniz. Çoğunuz beşinci yılını tamamlayıp geriye dönüyorsunuz. Hepinize ben çok güzel, esenlikli, sağlıklı yıllar ve çalışmalar dilerim.” dedi.

Konuşmalardan sonra Gürkan Avcı 5 yıllık Almanya görev süresini tamamlayan 30 öğretmene başarı plaketi takdim etti.5 yıllık görevlerini tamamlayan öğretmenler Temmuz ayı sonu itibarı ile Türkiye’de yeni görev yerlerine gidecekler.

Baden Koordinatör öğrtemeni Kazım Yılmaz’da görevinin son gününde katıldığı yemekte mesai arkadaşlarına veda etti. Kazım Yılmaz yeni eğitim döneminde Ettlingen / Karlsruhe’de Türkçe dersi ve Türk külütürü dersine öğretmen olarak girecek. Yeni koordinatör öğretmen Emir Aydın Narin, eğitim yılının başında resmi olarak görevine başlamış olacak.

30 Türkçe dersi öğrtemenine Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından başarı ve teşekkür belgesi verildi. Yemekten sonra toplu resim çekildi.