18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

8 inci Wörth DİTİB Hamsi Festivali Sizi Çağırıyor

BW-HABER

Wörth 1 Kasım 2018


Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaleti Wörth kasabasında hizmet veren DİTİB’ ebağlı Wörth Ulu Cami ‘ 8 inci Hamsi Festivali’ ni düzenliyor. DİTİB Ulu Cami yararına düzenlenen hamsi festivaline Karlsruhe kenti başta olmak üzere çevre şehirlerde yoğun katılım oldu. 

Ulu Cami başkanı Fatih Yılmaz, ” 8 incisini düzenlediğimiz camimiz yararına hamsi festivaline üyelerimizin, vatandaşlarımızın verdiği bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. ” 1 Kasım Perşembe günü başlayan hamsi festivali 4 kasım Pazar gününe kadar devam edecek. 

Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu başkanı Sedat Demir Wörth Ulu Camii’yi ziyaret etti. Ziyarette vatandaşlarla bir araya gelen Sedat Demir, Ulu Cami’nin çalışmaları konusunda bilgi aldı. Sedat Demir ” Ulu Cami cemiyeti  çalışmaları, yerel idare ile olan iyi ilşkileri ve bilhassa  Alman komşuları ile olan sıkı irtibatı dikkat çekiyor. Bizlerde çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. ” 

1 Kasım Perşembe gün başlayan ” 8 inci Hamsi Festivali ” 4 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek. Bahnhofstraße 40, 76744 Wörth am Rhein