30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

9. Cumhuriyet Kupası Nefesleri Kesti


BW – HABER   Karlsruhe


bruchsal93

 

Almanya’nın Bruchsal kentinde Bruchsal Okul Aile Birliği (BOAB) ve Bruchsal bölgesinde görev yapan Türkçe Öğretmenlerinin de katılımıyla   düzenlenen Cumhuriyet Kupası 9 yaşında.

Geleneksel olarak her sene düzenlenen Cumhuriyet Kupasına ilgi hergeçen sene daha fazla olunca, salondaki coşku sahaya yansıdı.

Bruchsal OAB başkanı Gülçin Balıkçı ve Bruchsal Koordinatör öğretmen Yadigar Demirtaş’ın birlikte başlagıç vuruşu yaparak 9. Cumhuriyet Kupası heyecanını başlattı.

Büyükler kategorisinde kupayı Oberderdingen’i 2-0 yenen Bruchsal kazandı. Küçükler kategorisinde de Bruchsal takımı birinci oldu.

En centilmen (Fairplay) takım ödülünü büyüklerde Bad Schönborn, küçüklerde ise Philippsburg kazandı

Bruchsal bölgesinin en başarılı turnuvasına 17 takım katılırken, kupa heyecanında profesyonellere taş çıkaran minikler ve gençler, müsabaka sonunda el sıkışarak kupa mücadelesini festival havasına bürüdüler. Saat 10’da başlayan ve Sporplatz Untergrombach!ta düzenlenen futbol turnuvası  16.45’e kadar sürdü. Müsabakalar çok heyecanlı geçerken, bir o kadar da centilmenlik hakimdi. Minikler sahada ter dökerlen veliler de trübünlerde tezahuratları ile turnuvaya heyecan kattılar.

Koordinatör öğretmen Yadigar Demirtaş Cumhuriyet Futbol Turnuvasının ehemmiyetine dikkat çekerek ‘ Bizler spor klübü değiliz. Kazanmanın mutluluğunu yaşadığımız gibi kaybetmeyide hazmederek öğrenmeli, ortak anılarımız kalmalı. Gençlerimiz, çocuklarımız bu turnuva sayesinde bir araya geliyorlar, birbirlerini tanıma fırsatı buluyorlar. ’ dedi.

BOAB başkanı Gülçin Balıkçı, Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvasınına katılan takımlara, öğretmenlerine teşekür etti. Gülçin Balıkçı ” Tüm öğrencilere başarılı ve centilmenlik dolu bir karşılaşma istiyorum.” dedi.

İlk defa bu sene Cumhuriyet Kupasında ” Centilmenlik Kupası” en büyük kupa oldu. Büyükler kategorisinde kupayı Oberderdingen’i 2-0 yenen Bruchsal kazandı havaya kaldırdı. Küçükler kategorisinde de Bruchsal takımı birinci oldu.

Centilmenlik içinde geçen turnuvada ödüller, koordinatör öğretmen Yadigar Demirtaş, BOAB başkanı Gülçin Balıkçı, Türkçe dresi öğretmeni Bora Alioğlu, Mustafa Oruç. Fehmi Bayık. Eyüp Şener, Ayşe Çankaya, Semra Saka, Aydın Keskin ve Ömer Çakır tarafından miniklere verildi.

bruchsal02


bruchsal03