03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Adayımız Ralf Setton

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’da 2019 seçim maratonunda sona yaklaşıldı.Seçmenler bu Pazar 26 Mayıs’ta AP’ye aday milletvekillerini ve kimi şehirlerde de yerel meclisi seçmek için sandıklara gidecek.
26 Mayıs’ta BW Eyaleti Karlsruhe kentinde de seçim heyecanı yaşanıyor. Karlsruheli seçmenler iki ayrı sandığa oy atacak. Yerel seçimlerde Karlsruhe’de Türkler adayı Ralf Setton için sandığa gidecek. Federal Almanya Başsavcısı Setton Türklere yabancı değil.
Evli ve 3 çocuk babası Setton bir Türkiye hayranı. Setton’un kendi ifadesi ile ‘Fethiye dünyada yaşanabilecek ender bir yer.’
26 Mayıs sabah 08:00 saatlerinde başlayacak seçimler akşam 18:00’a kadar devam edecek. Alman Sosyal Demokrat’lardan aday olan Ralf Setton 48 kişilik SPD aday listesinde 11 inci sırada. Ralf Setton’un isminin karşısına 3 yazarak, oyunuzu kullanabilir, seçimin sonucuna etki etmiş olursunuz.

AfD Genel Başkan Yardımcısı Georg Pazderski, sandıktan güçlü çıkacaklarını belirterek, “Kartlar yeniden karıştırılacak” dedi. Bu şu demek; Hükümette koalisyon ortağı olacağız. AFD tehlikesini önlemenin yolu Karlsruhe’de Ralf Setton gibi önemli bir başsavcının göreve getirilmesidir. Bunu başarmak ve seöim sonucuna Türkiye kökenlilerin etki etmesi için birlikte Ralf Setton diyelim.