13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ali Batmaz Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u Ziyaret Etti.

img_2790


BW-HABER

Karlsruhe  31 Mart 2017


Post Haber Gazetesi sahibi Ali Batmaz, Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde bulunan Ali Batmaz, Post Haber Gazetesinin  çalışmaları hakkında bilgi verdi. Post Haber Gazetesi’nin Türk iş dünyasında, eğitimde, spor ve kültür faaliyetlerinde aktif olarak Türk toplumunu desteklediğini söyledi.

Cem Örnekol  referandum konusunda yapılan sağ duyulu haberler için teşekkür etti. Cem Örnekol, referandumun geçmiş seçim tecrübelerle  birlikte büyük bir olgunluk ve özveri içinde geçtiğini söyledi. Örnekol, katılımdaki yüksek oranın sevindirici olduğunu, bununda vatandaşların demokrasiye olan bağlılığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Almanya ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğe rağmen her iki ülkeninde birbirlerinden vazgeçemeyecek partner olduklarını, büyük ticari anlaşmalar, Türkiye ve Almanya’da karşılıklı yapılan büyük yatırımlar ile eğitim ve kültür alanında yapılan çalışmalarında her iki ülkenin geleceğinin birlikte ortak çalışmalar yapması gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi.

Ali Batmaz, gerek Stuttgart, gerekse Karlsruhe’de vatandaşların konsolosluk çalışmalarından oldukça memnun olduklarını ifade ederek, referandum için kurulan oy verme merkezlerinde vatandaşların hiç bir sıkıntı çekmeden vatandaşlık görevlerini yerine getirdiklerini müşahede ettiğinin altını çizdi. Karlsruhe’de ve diğer şehirlerde düzenlenen sandık ve seçim çalışmalarının diğer dünya devi ülkelerin seçim sandıkları düzenlemesinden daha kaliteli, güvenilir ve hızlı olduğunu, sandık görevlileri, teknik alt yapı ve özel güvenliği ile göz doldurduğunu ifade eden Batmaz konuşmasında  ”Seçim öncesi yazılıp çizilen kaygılar yerine burada birlik ve beraberlik için güzel bir seçim atmosferinde vatandaşlar, aileleriyle birlikte tercihlerini kullanmaya geliyorlar. Sizleride bu konuda tebrik ederim.” dedi.