18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Alkışlar Türk Marketlerine

BW-HABER Karlsruhe

Panikle market raflarını indirmeye Türk Marketleri freni

Almanya’da koronavirüs paniği sonucu, geçtiğimiz haftalarda başlayan market raflarını hızlı boşaltma paniği, hafta ortası da devam etti. Son iki günde artan alışveriş paniği ve ardından gelen okul tatil haberi insanları tekrar marketlerin önüne yığdı.

Almanya bir çok kentinde marketler, korona virüs nedeniyle panik olan ve gıda stoku yapmak isteyen insanların akınına uğradı. Sosyal medyada ve Alman medyasında, virüsün yayılması olasılığına ilişkin açıklamalar ve demeçler, Almanların ve orada yaşayan Türk vatandaşlarının marketlere koşmasına neden oldu.

Almanlar ilk defa bu krizde Türk marketlerini keşfetti. Alman marketlerinde bulunmayan uzun süre dayanabilen kuru gıda ürünlerini alan Almanlar krizin kurtarıcısı olan Türk marketlerini takdir ettiler.

Serpa Market Zincirlerin den yapılan açıklamada şunlara yer verildi; ‘Hiç bir şekilde panik olmayın. Serpa Marketler Cumartesi olası bir panik alış verişine, bu akşam itibarıyla hazırdır. Hiç bir sıkıntının yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Elimizde yeteri kadar taze ürün mevcut, bu konuda hiç bir paniğe gerek yok. Vatandaşlarımıza hizmet için personel sayısını da artırmaya hazırız. Bu süreci birlikte sakin bir şekilde atlatacağız. Bulamadığınız ürünleri lütfen çalışanlarımıza bildirin. ‘
Serpa Marketler zinciri krizi vurguna çevirenleri kınadıklarını, bu tür özel durumlarda vatandaşların duygularını anlayarak onlara daha çok yardımcı olunması gerektiğini söyledi.

Almanya’da ki panikle market raflarının boşaltılması olayında Türk marketler gösterdikleri üstün gayret ve başarı takdir kazandı. Almanya’da yaşanan ‘ panik market rafı boşaltmada’ Türk marketlerin sürekli yeni gıdalarla takviye etmesi krizi yumuşatıyor. Bir çok Türk müşteri ‘panikle raf boşaltmanın’ psikolojik olduğunu düşünüyor. Türkler özellikle Türk Marketlerine bu konuda güveniyor.