20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ASİP Makedonya Türklerine Umut Oldu

BİR ÇOCUK BİR UMUT !!
BW-HABER Karlsruhe


Avrupa Sivil İnisiyatif derneği tarafından başlatılan ‘Bir Çocuk Bir Umut’ çalışmasında Makedonya’da bulunan Türk kökeknli 100 çocuk Ramazan Bayramı münasebetiyle sevindirildi. Kısa adı ASİP olan Avrupa Sivil İnisiyatif derneği başkanı Sedat Demir Makedonya’da bulunan Türk kökeknli ailelerin unutmadığını ifade ederek şunları söyledi, ‘Mübarek Bayram’ı süsleyelim Bayramların en güzel yanı çocuklarımızın yüzündeki tebessüm ve mutlu bakışlardır.
Lütfen çevrenizdeki bir yoksul evladımızın bayramını unutulmaz kılın ve bayramlıklar alarak tebessüm etmelerine vesile olun.Balkanlarda hiç bir evlad-ı Fathan kardeşlerimiz unutulmadı unutulmayacak.
Aziz Devletimiz tüm gücüyle bu kardeşlerimize sahip çıkmak İçin mücadele ederek en bizlerde karınca kararınca katkıda bulunmak amacıyla elimizden gelen tüm katkıyı vermeye devam edeceğiz İnşaallah.’

Makedonya Mevlam Elli derneği aracılığı ile ulaştırılan bayram hediyeleri, çocuklara dağıtılırken, Makedonya müslümanları ASİP ve yöneticilerine teşekkür etti. ASİP Kurban Bayramı’nda da bölgeye yardımlara devam edecek. Müslüman iş adamı Sedat Demir daha öncede Makedonya Türk köylerine 2500 gıda koli yardımda bulunmuştu.