17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ataşe Dr. Uğur Acar ‘ Çocuklar geleceğimizdir. ‘

BW-HABER Karlsruhe

18 kursiyer sertifikalarını Eğitim Ataşesi Dr. Uğur Acar’dan aldı

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından düzenlenen ‘Aile Eğitimi’ konulu programa katılılan kusiyerler için sertifika töreni düzenlendi. Karlsruhe Okul Aile Birliği Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika programında konuşma yapan Karlsruhe Eğitim Ataşesi Dr. Uğur Acar, çocuklarla daha çok annenin ilgilendiğini, Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı 6 rehberlik öğretmenin kendi bölgelerinde programlar düzenleyerek aile eğitimi konusunda velileri bilinçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Dr. Acar, ‘Çocuk eğitimi çok önemli. Bizde ataşelik olarak bu konuya önem veriyoruz. Çocuğun ilk öğretmeni anne – babadır. Biz çocukların mutluluğunu, çocukların daha iyi eğitim almalarını istiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Alman meslektaşlarımızla da bir araya geldiğimizde bu konuyu konuşuyoruz. Türk kökenli çocuklar Almanya’nın da geleceği. Burada çocuklarımızın iyi eğitim alması, iyi kariyer yapması, hem bulunduğu topluma, hem de temsil ettiği topluma faydalı olması bizim de mutluluğumuzdur. Toplumun her kademesinde hem en iyi iş sahibi hem de en iyi insan olarak temsil etmesinden bizlerde gurur duyuyoruz. Zaman zaman da basında dan da takip ediyoruz; bilim adamlarından, politikacılardan Türk kökenli başarılı insanlar çıkıyor. ‘ dedi.
Dr. Uğur Acar gelecek sene rehber öğretmen sayısını yediye çıkaracaklarını ve aile eğitimi çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

8 haftalık ‘aile eğitimi’ kursuna katılan 18 kursiyer sertifikalarını Karlsruhe Eğitim Ataşesi Uğur Acar’dan aldı. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı rehberlik öğretmeni Nurgül Çakır kursiyerlerin 8 hafta boyu büyük bir ciddiyet ve özveriyle kursa katıldıklarını ve başardıklarını ifade etti. Rehber öğretmen Nurgül Çakır, önümüzde ki dönemde de Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin 14 haftalık ‘aile eğitimi’ programı düzenleyeceğini söyledi.

KOAB yöneticisi Filiz Sofyalı, ‘Eğitim çalışmalarında KOAB olarak ev sahibliği yapmaktan dolayı gurur duyduk. Karlsruhe Eğitim Ataşemizin düzenlemiş olduğu onlarca çalışmalar var, bizler bu izliyor, zaman zaman da katılmaya çalışıyoruz. Ateşimiz Dr. Uğur Acar beye aile eğitimine verdiği katkı, Almanya’da ki ailelere verdiği eğitim desteği için teşekkür ederiz.’ dedi.


Konuşmaların ardından ‘aile eğitimi’ programına katılan kursiyerler, 8 haftalık eğitim sonunda kazanımlarını anlattı. Kursiyerler ‘aile eğiitmi’ programından dolayı Karlsruhe Eğiitm Ataşesi Dr. Uğur Acar ve rehber öğretmen Nurgül Çakır’a teşekkür ettiler.
Karlsruhe Eğitim Ataşesi Dr. Uğur Acar 8 hafta süren ‘aile eğitim’ programında sertitika almaya hak kazanan 18 kursiyere belgelerini verdi. Rehber öğretmen Nurgül Çakır katılımcı kursiyerlere çiçek hediye ederken, KOAB yöneticisi Filiz Sofyalı’da Dr. Uğur Acar’a başarılı çalışmalarından dolayı KOAB adına teşekkür belgesi verdi.