20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Resmen Kuruldu

BW-HABER Frankfurt 22 Nisan 2019 Resimler : ATFF aittir.. Teşekkür ederim

Avrupa Türk sporunun gözü aydın… Avrupa Türk Futbol Federasyonu resmen kurulduğunu bir basın bildirisi ile açıkladı. Kısa adı ATFF olan Avrupa Türk Futbol Federasyonu ilk kuruluş toplantısını Almanya’nın Frankfurt kentinde yapmıştı. 15 Nisan tarihinde TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, TC Dışişleri Bakanlığı ve resmi diğer mercilerle yapıaln görüşmeler sonrası 22 Nisan Pazartesi Avrupa Futbol Federasyonu’nun kurulduğu resmen kurucu başkan Levent Karaca ve ATFF kurucu üyeleri imzasıyla açıklandı.

Ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın da yer aldığı federasyon özellikle Avrupa ile Türkiye arasında spor konusunda bir köprü vazifesi görecek. Genel Başkan Levent Karaca ” Türk sporunu Avrupa’da daha ileri götürmek, başarısını artırmak, genç nesillerin hem sağlıklı hemde sosyal bireyler olarak yaşadıkları toplumda en iyi yere gelmelerini sağlamak hedefindeyiz.” dedi. 

Avrupa Türk Futbol Federasyonu yaptığı basın açıklaması şöyle; 

TC Dışişleri Bakanlığında bir görüşme…

AVRUPA TÜRK FUTBOL FEDERASYONU
BASIN AÇIKLAMASI 22 Nisan 2019 Frankfurt / Almanya


Avrupa Türk sporunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yapmak, Avrupa ve Türkiye arasında başta futbol olmak üzere spor alanlarında köprü vasıtası görebilmek maksadıyla 7 Nisan 2019 Pazar Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen toplantı sonucu Levent Karaca’nın genel başkanlığında Avrupa Türk Futbol Federasyonu‘nu kurulmuştur.

Akabinde 15 Nisan Pazartesi günü Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca başkanlığında oluşan bir heyet ile Türkiye’de TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TC Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirmiştir. Avrupa TFF Türkiye tarafından resmi olarak tanınma konusunda iyi bir mesafe katetmiştir.

Ayrıca Almanya’nın Antalya Başkonsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau ile Ankara’da Alman Büyükelçiliğinde birararaya gelerek, Avrupa TFF konusunda bilgi alış verişinde bulunulmuştur. Yapılan görüşmeler sonunda Avrupa Türk Futbol Federasyonu Alman Büyükelçiliği tarafından sporda partner olarak kabul edilerek, Almanya’da resmiyet kazanması yolunda büyük bir başarı elde etmiştir. Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca, Avrupa TFF Genel Sekreter Halil Barış Ağırdoğan konunun kamuoyuna açıklanmasını uygun görmüştür.


Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’nın muhtelif ülkelerinde ATFF’ye bağlı resmi federasyon şubeleri açmak suretiyle Avrupa genelinde çalışmalarını profesyonel olarak yürütecektir.

Avrupa genelinde liglerde mücadele eden futbol kulüplerimiz, antrenörlerimiz ve futbol ile ilgili tüm bireyler ATFF çatısı altında biraraya getirip, Avrupa liglerinde oynayan yetenekli genç futbolcuların sağlıklı bir şekilde Türk futboluna kazanılması sağlanacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte çalışmalar yapmak hedefimizdir. Çalışmalarımızda hem Alman , hemde Türk makamlarıyla birlikte hareket ederek T.C. Dışişleri Bakanlığı, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile ortak hareket etmek görüşündeyiz. SpordaTürkiye ve Avrupa arasında köprü görevi yapacak olan ATFF, Türkiye’deki kulüplerimizinde Avrupa’daki irtibat kuracağı adres olacaktır.

 

Avrupa TFF bu bağlamda, Avrupa’da Türk sporunun olumlu yönde gelişmesi, hem Avrupa hem de Türkiye için Uluslararası platformlardaki birimleri ve vizyonunu paylaşmak için yola çıkmıştır. Bu yolda futbola, spora gönül veren basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle, Avrupa’da bulunan futbol federasyonlarıyla şeffaflık ve ahenk içinde omuz omuza çalışılacaktır.

Avrupa’nın bir çok farklı şehirlerinde faaliyet gösteren spor klüplerimizi güçlü şekilde ayakta durabilmeleri için desteklemek, Avrupa’da bulundukları ligte en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak en büyük arzumuzdur.


Avrupa Türk Futbol Federasyonu, sağlıklı bir nesil yetişmesini hedeflemekte, bu amaçla sporun verdiği hareketlilik ve sosyal başarıyı önemsemektedir. Türkiye ve Avrupa arasında sporda bir köprü vaziyeti görerek, yetenekli futbol severleri Türkiye’ye kazandırmak, ve doğalki Avrupa’da gençlerimizin en iyi klüplerde yer almasını sağlamaktır.
Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olsun….


Levent KARACA

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Kurucu Genel Başkanı


ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız,
ATFF Genel Sekreteri Halil Barış Ağırdoğan


ATFF Genek Başkan Yardımcıları :
Rafet El Roman
Cahit Öner
Sedat Kıymet
Sedat Demir,
Nedim Koçaslan
Abdulkadir Bakırdöven
Sedat Aydemir
ATFF Mali As Başkan Kemal Akyol

 

ATFF Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Can Vanlı, Aykut Torunoğulları, Necip Islak, Yaşar Sekban, Adnan Çetinkaya

ATFF Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

İbrahim Halil Küpeli, Murat Işık, Salih Şahin, Ali Fuat Özudoğru, Evren Kaya, Ömer Onur Gevenli.

ATFF Denetleme Krulu

İsa Deveçeken ( Başkan), Ümit Aksoyek (Üye), Tunç Çolak ( Üye) .

ATFF Logosu

ATFF 7 Nisan Frankfurt Toplantısı

Levent KARACA ATFF Kurucu Genel Başkan
ATFF